Reklama

Reklama

Turniej Czterech Skoczni. Sven Hannawald: Wierzę w niemiecki zespół

Były skoczek narciarski, zwycięzca Turniej Czterech Skoczni w sezonie 2001/02 Sven Hannawald uważa, że w ekipie niemieckiej jest kilku kandydatów do podium w tegorocznej imprezie.

"Trener Werner Schuster perfekcyjnie ukształtował zespół, jest w nim kilku zawodników, którzy mają szansę walczyć o miejsca na podium w poszczególnych konkursach" - powiedział 39-letni niemiecki skoczek w wywiadzie dla dziennika "Berliner Morgenpost".

Reklama

Hannawald uważa, że obecny zespół jest lepszy niż ekipa z jego czasów, gdyż jest bardziej wyrównany.

"Jeżeli niemiecki skoczek - w co wierzę - znajdzie się na podium na koniec turnieju, będzie to wielki sukces, który należy oceniać zdecydowanie wyżej niż zwycięstwa w konkursach pucharowych" - dodał Hannawald, jedyny w historii zawodnik, który w jednym sezonie triumfował we wszystkich czterech konkursach TCS.

Tegoroczny turniej rozpoczyna konkurs 29 grudnia na Schattenberg-Schanze w Oberstdorfie, którego rekordzistą jest Norweg Sigurd Pettersen. W zawodach 29 grudnia 2003 roku uzyskał 143,5 m.

W Nowy Rok zawodnicy spotykają się na Olympiaschanze w Garmisch-Partenkirchen. Rekordzistą tego obiektu jest od 1 stycznia 2010 roku czterokrotny złoty medalista olimpijski Szwajcar Simon Ammann, który wylądował także na 143,5 m.

Pierwszy konkurs w Austrii w Innsbrucku na Bergisel-Stadion Olympiaschanze odbędzie się 4 stycznia. To najmniejsza ze wszystkich czterech skoczni, jej rekordzistą od 4 stycznia 2002 roku jest Hannawald, który oddał skok na odległość 134,5 m.

Zawody zakończą się 6 stycznia 2014 roku na Paul-Ausserleitner-Schanze w Bischofshofen. Rekordzistą obiektu jest Japończyk Daiki Ito, skoczył 143,0 m podczas konkursu w 2005 roku.


Dowiedz się więcej na temat: Sven Hannawald | Turniej Czterech Skoczni

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje