Reklama

Reklama

Turniej Czterech Skoczni: Stoch tuż za Tandem. Najmniejsza różnica od lat

65. Turniej Czterech Skoczni rozstrzygnie się w piątek w Bischofshofen. Drugi w klasyfikacji Kamil Stoch traci do Daniela Andre Tandego 1,7 punktu. To najmniejsza różnica między liderem a wiceliderem po trzech konkursach od 18 lat.

Stoch był liderem po dwóch konkursach, mimo że nie wygrał żadnego z nich. Dzisiaj minimalnie wyprzedził go Norweg, który wygrał loteryjne zawody w Innsbrucku.

Na austriackiej skoczni rządził wiatr i loteryjny konkurs zakończył się po pierwszej serii. Stoch dodatkowo skakał poobijany po upadku w serii próbnej.

Tande wygrał skokiem na 128,5 m. Stoch był czwarty dzięki próbie o osiem metrów krótszej.

1,7 punktu przewagi Norwega nad Polakiem przed decydującym konkursem to w przeliczeniu na odległość niecały metr. Podczas rywalizacji na skoczniach dużych za każdy metr otrzymuje się 1,8 punktu.

Reklama

Tak małej różnicy po trzech zawodach TCS nie było od sezonu 1998/99. Noriaki Kasai wyprzedzał wówczas Janne Ahonena o 0,4 punktu.

W ostatnim konkursie w Bischofshofen to Fin był lepszy o osiem punktów i on świętował triumf w klasyfikacji generalnej TCS.

Kasai musiał zadowolić się wówczas drugim miejscem, a dziś w Innsbrucku 44-latek świętował jubileusz - wystąpił w setnym konkursie TCS.

Turniej Czterech Skoczni - klasyfikacja generalna

1.Kamil Stoch(Polska)997,8 pkt
2.Piotr Żyła(Polska)962,5
3.Daniel Andre Tande(Norwegia)941,8
4.Maciej Kot(Polska)934,3
Zobacz pełną tabelę

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL