Reklama

Reklama

Turniej Czterech Skoczni. Kobayashi "pozamiatał", Kubacki i Żyła w formie

Nie Kamil Stoch, nie Stefan Kraft, nie Karl Geiger, ale znowu on! Ryoyu Kobayashi nie chce zejść z najwyższego stopnia podium Turnieju Czterech Skoczni. Brawa dla Dawida Kubackiego i Piotra Żyły. Zawiedziony jest Stoch, który już na starcie stracił szanse na końcowy triumf.


Kobayashi wygrał piąty konkurs TCS z rzędu. Ewentualna wygrana w Nowy Rok w Garmisch-Partenkirchen będzie oznaczała rekord sześciu kolejnych wygranych, czego nie dokonał jeszcze nikt. Serię pięciu zwycięstw mieli: Stoch, Sven Hannawald, a przed laty Helmut Recknagel.

Reklama

Przed rokiem Kobayashi dołączył do Stocha i Hannawalda, do tej pory jedynych, którzy wygrali wszystkie konkursy jednej edycji Turnieju Czterech Skoczni. Wiele wskazuje na to, że ma ochotę na powtórzenie tego wyczynu!

Świetnie turniej zainaugurowali Kubacki i Żyła, zajmując odpowiednio trzecie i piąte miejsce. Nasi skoczkowie otworzyli sobie w ten sposób drogę do walki o podium w klasyfikacji końcowej. Dla Żyły to najlepsze rozpoczęcie turnieju w karierze, Kubacki stawał już na podium w Oberstdorfie.

Co się stało z Kamilem Stochem? Wygrana tydzień wcześniej w Engelbergu miała być zapowiedzią walki o końcowe zwycięstwo w TCS, tymczasem zaczęło się od 19. miejsca w Oberstdorfie i blisko 30-punktowej straty do lidera. Dwukrotny triumfator Turnieju Czterech Skoczni podkreśla, że jest zadowolony ze swoich skoków, ale z wyniku już nie. A szanse na końcowy trumf stracił już pierwszego dnia.

Niesamowite przeżycia miał podczas weekendu w Oberstdorfie Jakub Wolny. W sobotę omal nie zaliczył poważnego upadku, gdy podczas skoku odpięło mu się zapięcie od narty, a w niedzielę został zdyskwalifikowany po pierwszej serii za nieprzepisowy kombinezon.

Wspaniała atmosfera, ponad 25 tysięcy widzów na trybunach - tak rozpoczął się 68. Turniej Czterech Skoczni. W poniedziałek dzień przerwy i przeprowadzka do Garmisch-Partenkirchen. W Sylwestra treningi i kwalifikacje, a dzień później tradycyjny konkurs noworoczny.

Z Oberstdorfu Waldemar Stelmach


Program 68. Turnieju Czterech Skoczni:

Garmisch-Partenkirchen
31.12.2019, wtorek
11:45 - oficjalny trening
14:00 - kwalifikacje
01.01.2020, środa
12:30 - seria próbna
14:00 - pierwsza seria konkursowa (KO)

Innsbruck
03.01.2020, piątek
11:45 - oficjalny trening
14:00 - kwalifikacje
04.01.2020, sobota
12:30 - seria próbna
14:00 - pierwsza seria konkursowa (KO)

Bischofshofen
05.01.2020, niedziela
15:00 - oficjalny trening
16:30 - kwalifikacje
06.01.2020, poniedziałek
15:30 - seria próbna
17:15 - pierwsza seria konkursowa (KO)


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje