Reklama

Reklama

​Turniej Czterech Skoczni. Kamil Stoch w Oberstdorfie: Chciałoby się więcej

19. miejsce na otwarcie Turnieju Czterech Skoczni nie jest szczytem marzeń Kamila Stocha. - Wiadomo, że chciałoby się więcej. Czasami popełniam błędy, jestem tylko człowiekiem - powiedział dwukrotny zwycięzca tej imprezy. W niedzielę w Oberstdorfie w wielkim stylu triumfował obrońca trofeum Ryoyu Kobayashi, wygrywając piąty konkurs z rzędu na TCS. Drugi był Karl Geiger, trzeci Dawid Kubacki, a piąty Piotr Żyła.

Stoch w nie najlepszych warunkach rozpoczął od skoku na 124,5 m. Poprawka na 130,5 m nie pozwoliła mu na duży awans w klasyfikacji, zaledwie o jedną lokatę. Nasz czołowy skoczek po pierwszym konkursie traci już blisko 30 punktów do podium turnieju. Pozostali faworyci nie zawiedli.

Reklama

- Zrobiłem wszystko to, co miałem w planie. Normalnie, tak jak zawsze, tak jak potrafię - skomentował Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski starał się zachować spokój, ale dało się wyczuć nutkę zdenerwowania i niezadowolenia.

- Czułem się bardzo dobrze, ten dzień w ogóle dla mnie jest bardzo dobry. Uważam, że zrobiłem dobrą robotę, a skoki były na solidnym poziomie, a ten pierwszy był naprawdę super. Mogę być zadowolony z pracy - stwierdził Stoch.

- Zrobiłem wszystko, co mogłem. Nie mogłem dalej polecieć. Są rzeczy, na które nie mam wpływu i które muszę zaakceptować - mówił między innymi o nie najlepszych warunkach w pierwszej serii.

Nasz mistrz starał się szukać pozytywów, mimo odległej lokaty. - Byłem dziś optymistycznie nastawiony. Nie przyjeżdżam tutaj ze spuszczoną głową, tylko zawsze staram się robić to, co potrafię najlepiej - podkreślił.

- Lubię skakać, zwłaszcza na takich skoczniach, w takiej atmosferze jest to naprawdę coś wspaniałego - zaznaczył.

- Zawsze robię tyle, ile mogę. Czasami popełniam błędy, jestem tylko człowiekiem. Dzisiaj mogę być zadowolony ze skoków. Wynik? Wiadomo, że chciałoby się lepiej. Ale skoki były w porządku. Muszę tak to zaakceptować - podsumował.

Z Oberstdorfu Waldemar Stelmach

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama