Reklama

Reklama

Turniej Czterech Skoczni. Kamil Stoch najlepszy w serii próbnej

W serii próbnej przed decydującym konkursem Turnieju Czterech Skoczni najlepszy okazał się Kamil Stoch. Polak oddał kapitalny skok na odległość 143,5 m. Drugie miejsce zajął Domen Prevc (144,5 m.). Pozostali z Polaków zajęli kolejno: Maciej Kot - 9. miejsce, Piotr Żyła - 12., Dawid Kubacki - 20., Stefan Hula - 31., Jan Ziobro - 33.

Kamil Stoch traci do prowadzącego Daniela Andre Tande 1,7 pkt w klasyfikacji generalnej. W konkursie, który zaplanowany jest na godzinę 16:45 zobaczymy sześciu Polaków. Austriacy i Czesi będą rywalami "Biało-czerwonych". Będziemy także świadkami bratobójczej walki Stefana Huli i Jana Ziobry. 

Seria próbna rozpoczęła się z belki 12. Jako pierwszy skakał Jakub Janda, który wylądował na odległość 129,5 m. 

Bardzo słaby skok w serii próbnej oddał Stefan Kraft. Austriak skoczył jedynie 119,5 m.

Jako pierwszy z Polaków na belce pojawił się Jan Ziobro. Nasz rodak oddał skok na 123 m. Występujący tuż po nim Stefan Hula poleciał 1,5 metra dalej. 

Główny rywal Kamila Stocha - Daniel Andre-Tande, który prowadzi obecnie w klasyfikacji generalnej, oddał skok na aż 138,5 m. Jeszcze lepiej spisał się jednak Domen Prevc, który osiągnął odległość aż 144,5 m!

Peter Prevc również oddał przyzwoity skok - 133,5 m.

Trzeci z Polaków w serii próbnej - Dawid Kubacki skoczył na odległość 128,5 m. Jego rywal - Jan Matura skoczył dużo bliżej - 122 m.

Tomasz Vancura, który w konkursie będzie rywalizował w parze z Maciejem Kotem oddał fatalny skok na treningu. Skoczył zaledwie 110,5 m. Polak spokojnie go wyprzedził i zanotował przyzwoity wynik - 134 m.

Tuż po Kocie skakał natomiast rywal Piotra Żyły. Austriak Philipp Aschenwald skoczył 124 m. Polak spokojnie go wyprzedził lądując na 133,5 m.

Kamil Stoch w serii próbnej oddał znakomity skok. Polak wylądował na odległość 143,5 m i wyszedł na prowadzenie! Jego rywal Manuel Fettner był gorszy, ale również oddał dobry skok. Skoczył na 136,5 m.

W serii próbnej Kamil Stoch okazał się być najlepszy. Tuż za nim uplasował się Domen Prevc. Pozostali z Polaków zajęli kolejno: Maciej Kot - 9. miejsce, Piotr Żyła - 12., Dawid Kubacki - 20., Stefan Hula - 31., Jan Ziobro - 33. 

Główny rywal Kamila Stocha w klasyfikacji generalnej - Daniel Andre-Tande uplasował się na czwartym miejscu.

Czołówka serii próbnej w Bischofshofen:

Reklama

"Polskie" pary w Bischofshofen w 1. serii konkursu:

Philipp Aschenwald (Austria) - Piotr Żyła

Jan Matura (Czechy) - Dawid Kubacki

Tomasz Vancura (Czechy) - Maciej Kot

Kamil Stoch - Manuel Fettner (Austria)

Stefan Hula
- Jan Ziobro

Turniej Czterech Skoczni - klasyfikacja generalna

1.Kamil Stoch(Polska)997,8 pkt
2.Piotr Żyła(Polska)962,5
3.Daniel Andre Tande(Norwegia)941,8
4.Maciej Kot(Polska)934,3
Zobacz pełną tabelę

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje