Reklama

Reklama

Turniej Czterech Skoczni. Debiut Tomasza Pilcha w Innsbrucku

Skoczkowie narciarscy wracają do rywalizacji w Turnieju Czterech Skoczni. W środę w austriackim Innsbrucku odbędą się kwalifikacje, w których zobaczymy aż siedmiu Polaków z Kamilem Stochem na czele i debiutantem w 17-letnim Tomaszem Pilchem. Transmisja w Eurosporcie.

O tym, że Pilch wystartuje w Innsbrucku wiedzieliśmy już przed rozpoczęciem TCS. Siostrzeniec Adam Małysza dzięki znakomitym występom w Pucharze Kontynentalnym, gdzie jest liderem cyklu, zapewnił dodatkowe miejsce dla Polski. Trener "Biało-Czerwonych" Stefan Horngacher i Małysz wahali się, czy brać 17-latka na tak poważne zawody, jak niemiecko-austriacki turnieju. Ostatecznie stanęło na tym, że Pilch dostanie szansę debiutu w Pucharze Świata w Innsbrucku. Decyzja o tym, czy wystąpi również w kończącym TCS konkursie w Bischofshofen zapadnie po zawodach na Bergisel.

Ciekawe jak poradzi sobie młodzian w elicie, ale oczy polskich kibiców zwrócone będą przede wszystkim na Kamila Stocha. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi na półmetku rywalizacji jest liderem klasyfikacji generalnej TCS. Lider "Biało-Czerwonych" w znakomitym stylu wygrał konkursy w Oberstdorfie i  w Garmisch-Partnekirchen. Skoczek z Zębu jest na najlepszej drodze, żeby obronić trofeum zdobyte rok temu.

Stoch ma 11,8 pkt przewagi na drugim w "generalce" Niemcem Richardem Freitagiem. Lider PŚ jest najgroźniejszym rywalem Polaka w wyścigu o końcowy triumf. Strata kolejnych zawodników jest już dosyć duża.

W ubiegłym roku Stoch na Bergisel miał upadek podczas serii próbnej. Na szczęście naszemu mistrzowi nic poważnego się nie stało, a zwycięstwo w turnieju przypieczętował w Bischofshofen. Drugie miejsce zajął wówczas Piotr Żyła, a niewiele do podium zabrakło Maciejowi Kotowi. Tym razem Żyła na powtórkę ubiegłorocznego sukcesu nie ma większych szans, ale może go zastąpić Dawid Kubacki. 27-letni zawodnik zajmuje obecnie trzecie miejsce w "generalce" TCS. Kubackiemu jednak depczą po piętach Japończyk Junishiro Kobayashi i duet Norwegów - Anders Fannemel i Johann Andre Forfang.

Stoch ma szansę, żeby zostać drugim zawodnikiem w historii, który wygrał wszystkie konkursy TCS. Sztuka ta udała się do tej pory jedynie Niemcowi Svenowi Hannawaldowi w sezonie 2001/02.

Kwalifikacje w Innsbrucku, w których zobaczymy 67 zawodników, rozpoczną się o godz. 14.00. Transmisja w Eurosporcie. O godz. 11.45 odbędzie się oficjalny trening.

Reklama

RK

Turniej Czterech Skoczni 2017/18 - klasyfikacja

1.Kamil StochPolska1108,8 pkt
2.Andreas WellingerNiemcy1039,2
3.Anders FannemelNorwegia1021,3
4.Junshiro KobayashiJaponia1021,1
5.Robert JohanssonNorwegia1009,4
6.Dawid KubackiPolska1003
7.Marcus EisenbichlerNiemcy993,8
8.Daniel Andre TandeNorwegia992,3
9.Johann Andre ForfangNorwegia977,4
10.Jernej DamjanSłowenia974,1

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje