Reklama

Reklama

Trener Sobczyk: Wiatr zagrażał bezpieczeństwu zawodników

"Mocny, kręcący z różnych kierunków wiatr na pewno zagrażałby bezpieczeństwu zawodników" - ocenił Grzegorz Sobczyk, asystenta trenera Łukasza Kruczka. Według niego jury podjęło słuszną decyzję przenosząc na sobotę treningi oraz kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Zakopanem.

Podobnego zdania jest Rafał Kot, były fizjoterapeuta kadry skoczków. 

- Bardzo dobra decyzja. A to, że treningi, kwalifikacje i konkurs drużynowy odbędą w jednym dniu nie powinno mieć specjalnego wpływu na skoczków. Oczywiście trenerzy będą musieli zupełnie inaczej rozplanować dzień - w tym rozgrzewki. Zawodnicy będą też musieli mieć chwilę na wypoczynek i regenerację ale myślę, że każdy z nich jest przygotowany fizycznie i psychicznie na zwiększone obciążenie - stwierdził ojciec skoczków Macieja i Jakuba.

Na piątkowe treningi i kwalifikacje na trybunach Wielkiej Krokwi od wielu godzin oczekiwało kilkuset kibiców. Niektórzy z nich zajmowali miejsca już około godziny 14. Większość, mimo przejmującego wiatru i mżawki nie czuła się zawiedziona.

Reklama

- Przyszliśmy dziś w pewnym sensie na próbę i mimo, że nie udało się oglądnąć skoków bawiliśmy się świetnie. Jutro więc zameldujemy się i damy z siebie wszystko kibicując zawodnikom, zwłaszcza naszym - zapewnili Hania i Sylwek z Warszawy.

Niektórzy zakopiańczycy stwierdzili jednak, że w sobotę pokibicują przed telewizorem. 

- Bilety na drużynówkę oddamy znajomym, a w niedzielę z chęcią pokibicujemy na trybunach - powiedział Władysław, którzy wraz z żoną i synami wytrwale oczekiwał na rozpoczęcie kwalifikacji.

Pierwsza seria treningowa zaplanowana jest w sobotę o 11. Kwalifikacje rozpoczną się o 12.45. Konkurs drużynowy rozegrany zostanie o 17. Dwudniową rywalizację PŚ w Zakopanem z trybun Wielkiej Krokwi oglądać będzie po około 22 tysiące widzów. Tradycyjnie też wokół skoczni ustawi się kolejne kilka tysięcy osób.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama