Reklama

Reklama

Trener Norwegów chwali Zakopane i... wprowadza zmianę. Braknie ważnego skoczka

Alexander Stoeckl, trener norweskiej kadry skoczków narciarskich, ogłosił ważne zmiany przed PŚ w Zakopanem. W "zimowej stolicy Polski" nie pojawi się Robert Johansson, który leczy uraz, za to do ekipy prowadzonej przez Stoeckla dołączy dwóch nowych zawodników. Szkoleniowiec, cytowany przez oficjalny serwis Norweskiego Związku Narciarskiego, przy okazji ogłaszania kadry nie szczędził również pochwał słynnej zakopiańskiej atmosferze.

Na ten moment czekali wszyscy kibice skoków narciarskich w Polsce - już w najbliższy weekend odbędą się zawody PŚ w Zakopanem. Najpierw, w sobotę, będziemy świadkami rywalizacji drużynowej, z kolei na niedzielę zaplanowany jest konkurs indywidualny.

W tej rywalizacji już na pewno nie będziemy mogli obejrzeć Kamila Stocha - nasz mistrz doznał bowiem kontuzji, która wyklucza go ze współzawodnictwa. W zakopiańskich zmaganiach na pewno nie wystąpi też reprezentant Norwegii, Robert Johansson.

Reklama

PŚ w Zakopanem. Robert Johansson do leczy uraz, wróci po "polskim weekendzie"

O absencji tego skoczka poinformował trener Norwegów Alexander Stoeckl, którego wypowiedź cytuje strona skiforbundet.no. Jak przyznał Austriak, Johansson zmaga się z urazem pleców.

"Robert będzie trenował, aby znów być w doskonałej formie przed kolejnymi zawodami po Zakopanem" - mówił Stoeckl. Jak dodał, do kadry dołączy dwóch nowych zawodników.

PŚ w Zakopanem. Norwegowie z dwoma zmianami w składzie

"Będzie kilka zmian w drużynie. Sondre Ringen zdołał zapewnić sobie miejsce w Pucharze Kontynentalnym i czeka na nowe wyzwania na najwyższym poziomie. Robin Pedersen również dobrze skakał na poziomie COC i podczas treningów, zastąpi on Roberta Johanssona" - podkreślił trener.

Kadra Norwegii wyglądać będzie więc następująco: Marius Lindvik, Halvor Egner Granerud, Daniel-Andre Tande, Johann Andre Forfang, Fredrik Villumstad, Sondre Ringen, Robin Pedersen.

PŚ w Zakopanem. Alexander Stoeckl chwali atmosferę pod Tatrami

Przy okazji ogłaszania kadry Alexander Stoeckl przyznał, że cały zespół niecierpliwie czeka na zawody w Polsce. "Nie możemy się doczekać konkursowego weekendu w Zakopanem, zwłaszcza, że znów na stadionie zagości publiczność. Będzie tam jak zwykle wspaniała atmosfera" - powiedział.

Konkurs drużynowy w Zakopanem rozpocznie się 15 stycznia o godz. 16.00. Dzień później, dokładnie o tej samej porze, mają wystartować zmagania indywidualne.

Paweł Czechowski

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama