Reklama

Reklama

Trener Maciej Maciusiak ocenił skoki Orłów. Doszukał się pozytywów

Sobotnie zawody Pucharu Świata w Titisee-Neustadt nie były udane dla polskich skoczków. Tylko jeden z nich - Jakub Wolny - awansował do drugiej serii i zajął dopiero 29. miejsce.

Do Titisee-Neustadt nie pojechali liderzy naszej kadry na czele z Kamilem Stochem, Dawidem Kubackim i Piotrem Żyłą. W Niemczech zabrakło też trenera Michala Doleżala, a ekspedycją polskiej reprezentacji dowodził trener Maciej Maciusiak.

Skoki narciarskie: PŚ w Titisee-Neustadt. "Przykry konkurs" dla polskich skoczków

Nie mógł on być zadowolony z postawy swoich podopiecznych, którzy łącznie - za sprawą Jakuba Wolnego - zdobyli zaledwie dwa punkty. Po konkursie - w którym najlepszy był Niemiec Karl Geiger - dopatrywał się jednak pewnych pozytywów.

- Każdy ma jakieś nadzieje. Nie będziemy się załamywali przed niedzielą. Pozytywy? Na pewno Jakub Wolny. Jego drugi skok był trochę lepszy niż pierwszy i zdobył dwa punkty, co nie zdarzało się często w tym sezonie. Szkoda Andrzeja Stękały, który bardzo mocno spóźnił skok, a było go stać na więcej. Inne pozytywy? W konkursie Maciej Kot oraz Klemens Murańka oddali najlepsze skoki podczas tego weekendu - powiedział Maciej Maciusiak na antenie TVN, który przyznał, że był to przykry konkurs dla naszych skoczków.

Reklama

Skoki narciarskie. Media: Piotr Żyła może polecieć do Pekinu z polską misją dyplomatyczną

Będzie dodatkowy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich! Jest komunikat

Skoki narciarskie. Andreas Wellinger z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama