Reklama

Reklama

Thomas Diethart zdecydował się na powrót

Thomas Diethart był w ostatnich latach jedną z największych niespodzianek w świecie skoków narciarskich. Kiedy w sezonie 2013/2014 wygrał Turniej Czterech Skoczni, wydawało się, że kariera stoi przed nim otworem. Austriak jednak nie potrafił później nawiązać do tego sukcesu i spisywał się poniżej oczekiwań. W 2018 roku zdecydował się na zakończenie kariery, ale teraz postanowił wrócić i spróbować raz jeszcze.

Austriacki "Salzburger Nachrichten" poinformował, że Diethart zdecydował się wznowić karierę. 29-latek raz jeszcze chce spróbować nawiązać do swojego życiowego sukcesu i wrócić do cyklu Pucharu Świata. Macierzysta federacja wyciągnęła do niego pomocną dłoń i pozwoliła mu trenować w Innsbrucku wraz z grupą, która ma tam zajęcia.

Diethart, mimo trzyletniej przerwy, jest w całkiem niezłej formie, co zresztą widać na nagraniach z treningów, które zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni zamieścił na swoim profilu na Instagramie. Skoczność cały czas jest u niego na bardzo dobrym poziomie i widać, że cały czas pozostawał aktywny.

Reklama

Austriacki skoczek chciałby wrócić do kadry, choć do tego jeszcze daleka droga. Jednak nawet, jeśli mu się to nie uda, zapewne pozostanie przy skokach, bowiem ukończył kurs trenerski i może zajmować się szkoleniem młodych adeptów tej dyscypliny.

KK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje