Reklama

Reklama

Thomas Diethart wraca do sił po upadku. Wstrząsające zdjęcie

Austriacki skoczek narciarski Thomas Diethart wraca do zdrowia po poważnym wypadku podczas treningu na skoczni w Ramsau.

Diethart poważnie ucierpiał w środę na treningu, gdy pracował nad powrotem do wysokiej formy. Stracił kontrolę nad nartami i runął na zeskok.

25-letni skoczek trafił na oddział intensywnej terapii. Oprócz ran na twarzy, miał wstrząs mózgu, krwawienie w czaszce i zmiażdżenie części płuc. Teraz powoli powraca do sił.

"Wciąż boli. Może powinienem spróbować czegoś innego?" - napisał na Instagramie skoczek, podpisując zdjęcie pokrytej ranami twarzy.

Diethart imponował w sezonie 2013/2014, gdy sensacyjnie wygrał Turniej Czterech Skoczni, a później zakwalifikował się do zespołu na igrzyska w Soczi, skąd przywiózł srebrny medal drużynowego konkursu olimpijskiego na dużej skoczni.

Reklama

Zamiast kolejnych sukcesów, czekały na niego kolejne rozczarowania. Nie mógł odzyskać wysokiej formy, a w lutym minionego roku przeżył koszmarny wypadek podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego w Brotterode. Przyznał później, że od tego momentu zaczął się bać skakać.

MZ

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL