Reklama

Reklama

Thomas Diethart czuje się coraz lepiej

Zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2013/14 Thomas Diethart czuje się coraz lepiej, ale nadal przebywa na oddziale intensywnej terapii. Austriak podczas treningu w Ramsau stracił kontrolę nad nartami, upadł i doznał ciężkiego wstrząśnienia mózgu.

- Stan Thomasa jest stabilny i regularnie się poprawia. Najbardziej krytyczne są zawsze pierwsze godziny po upadku, a te pacjent bardzo dobrze zniósł - poinformował lekarz Christian Kaulfersch z kliniki w Schladming, gdzie znajduje się obecnie Diethart.

Po przewiezieniu helikopterem do szpitala stwierdzili też krwawienie w czaszce, stłuczenie płuc, ranę szarpano-tłuczoną twarzy oraz otarcia naskórka. Na razie skoczek zostanie na oddziale intensywnej terapii. Jak długo będzie w szpitalu, na razie nie wiadomo.

25-letni sportowiec po kilku wcześniejszych kontuzjach w ubiegłych latach pracował nad powrotem do rywalizacji.

Reklama

Diethart zadebiutował w zawodach Pucharu Świata 3 stycznia 2011 roku, zajmując w Innsbrucku 28. lokatę. Pierwsze podium wywalczył 29 grudnia 2013 roku, plasując się w Oberstdorfie na najniższym jego stopniu. Na najwyższym stanął 1 stycznia 2014 roku w Garmisch-Partenkirchen oraz sześć dni później w Bischofshofen.

Jest srebrnym medalistą olimpijskim z Soczi (2014) w drużynowym konkursie na dużej skoczni.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL