Reklama

Reklama

Telewizja Polska traci skoki narciarskie. Jest ważne oświadczenie

Telewizja Polska po raz pierwszy od lat nie pokaże na swoich antenach pełnego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Stanie się tak, gdyż grupa Discovery nie zdecydowała się na odsprzedanie sublicencji do transmisji. Na stronie TVP opublikowano specjalne oświadczenie w tej sprawie.

Publiczny nadawca będzie transmitować jedynie zawody, odbywające się w Polsce (PŚ w Wiśle i Zakopanem). To gigantyczna zmiana i spore zaskoczenie, gdyż transmisje z występów naszych zawodników cieszyły się gigantyczną popularnością.

TVP wydała oświadczenie w sprawie. Apeluje w nim do Discovery o "wyłączenie sportu z trwającego sporu politycznego" i wznowienie negocjacji w sprawie. Te trwać miały od wielu miesięcy.

Oświadczenie TVP ws. transmisji z konkursów PŚ

Jak przekazano, publiczny nadawca chciał również nabyć prawa do transmisji od jej dystrybutora, lecz "nie otrzymała możliwości wystąpienia w rynkowym i uczciwym przetargu". 

"Liczymy na opamiętanie, powrót zdrowego rozsądku, odrzucenie intencji politycznych i współpracę tak jak w przypadku najbliższych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie" - podsumowano.

Sezon 2021/22 rozpocznie się konkursami w Niżnym Tagile 20 i 21 listopada. Kryształowej Kuli za triumf w klasyfikacji generalnej PŚ bronić będzie Norweg, Halvor Egner Granerud. Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch zajął trzecie miejsce.

TC

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje