Reklama

Reklama

TCS: Polskie pary w Garmisch-Partenkirchen

Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Klemens Murańka i Aleksander Zniszczoł będą nas reprezentować w dzisiejszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen (godz. 14).

Transmisja telewizyjna w TVP 1 i Eurosporcie.

Zawody w Ga-Pa, tradycyjnie odbywające się 1 stycznia, są drugą odsłoną Turnieju Czterech Skoczni. Wiadomo już, że co najmniej dwóch podopiecznych Łukasza Kruczka wystąpi w finałowej serii.

Dyskwalifikacja za nieprawidłowy kombinezon Czecha Romana Koudelki, który skoczył w kwalifikacjach 131,5 m (wystąpi w czwartek jako zawodnik z czołowej dziesiątki Pucharu Świata) sprawiła bowiem, że zmienił się układ par pierwszej serii.

Żyła, jedenasty w kwalifikacjach, trafił na Zniszczoła (40.), natomiast trzynasty w środę Stoch, dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi, zmierzy się z Murańką (37. lokata ex aequo z Włochem Davide Bresadolą).

Reklama

Zagranicznego rywala ma tylko Kubacki (18.), który trafił na Niemca Andreasa Wanka. Awansu nie wywalczył Jan Ziobro.

Środowe kwalifikacje wygrał w znakomitym stylu Anders Jacobsen. Norweski skoczek uzyskał 139,5 m i w pierwszej serii konkursu w Ga-Pa będzie rywalizować z Gregorem Schlierenzauerem. Austriak nie wystąpił w kwalifikacjach.

50 uczestników konkursu zostało podzielonych na 25 par, wyłonionych na podstawie środowych wyników (1. z 50., 2. z 49. itd.). Do serii finałowej awansują zwycięzcy każdej dwójki oraz pięciu najlepszych przegranych, tzw. "lucky losers". Początek pierwszej serii o godz. 14.

Premierowy konkurs 63. edycji Turnieju Czterech Skoczni, który odbył się w poniedziałek w Oberstdorfie, wygrał Austriak Stefan Kraft. Wracający po kontuzji Stoch zajął wówczas czwarte miejsce.   

Pary z udziałem Polaków w pierwszej serii w Ga-Pa (w nawiasie miejsce w kwalifikacjach):

Kamil Stoch (13.) - Klemens Murańka (37.)

Piotr Żyła (11.) - Aleksander Zniszczoł (40.)

Dawid Kubacki (18.) - Andreas Wank (Niemcy, 33.)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama