Reklama

Reklama

TCS. Niemieckie media wychwalają Kamila Stocha

Kamil Stoch w Nowy Rok wygrał drugi konkurs Turnieju Czterech Skoczni i znowu pokonał, stawianego w roli faworyta Niemca - Richarda Freitaga. Niemieckie media nie szczędziły słów pochwały dla polskiego skoczka i zwracały uwagę na zagrożony rekord Svena Hannawalda.

"Freitag dogoniony przez ostatniego skoczka", "Stoch wyprzedził Freitaga także w Nowy Rok" - to tylko niektóre z tytułów, jakie pojawiły się w niemieckich mediach po wygraniu kolejnego konkursu przez Kamila Stocha.

Polak nad drugim w klasyfikacji turnieju Richardem Freitagiem ma już 11,8 pkt przewagi. W Niemczech wychwalali klasę Stocha i doceniali, że wytrzymał napięcie i utrzymał nerwy na wodzy.

"21 tysięcy fanów miało nadzieję na pierwszą wygraną Niemca w zawodach w Nowym Roku od 16 lat. Richard Freitag robił, co mógł, ale Kamil Stoch nie dał się wyprowadzić z równowagi" - czytamy w "Der Spiegel". Niemiecka gazeta artykuł zatytułowała "Stoch w samo serce".

Reklama

Niemcy zauważyli także, że przy tak dobrej formie Stocha, zagrożony jest rekord Svena Hannawalda, który jako jedyny w historii wygrał wszystkie cztery konkursy Turnieju Czterech Skoczni. Polak, jeśli utrzyma tak dobrą formę, ma szansę wyrównać jego wyczyn i także przejść do historii. 

Kolejny konkurs Turnieju Czterech Skoczni odbędzie się czwartego stycznia w Innsbrucku. Początek o godz. 14. Na środę zaplanowano natomiast trening i kwalifikacje. 

AK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje