Reklama

Reklama

TCS. Dawid Kubacki: Mi się poszczęściło

- Mi się poszczęściło. Nie było żadnego Polaka na podium, ale było blisko - skomentował przed kamerami TVP Sport Dawid Kubacki, który był najlepszy z "Biało-Czerwonych" w konkursie inaugurującym 67. Turniej Czterech Skoczni w niemieckim Oberstdorfie. 28-letni zawodnik zajął piąte miejsce.

Do grona faworytów konkursu typowano Piotra Żyłę i Kamila Stocha, którzy w tym sezonie prezentują wysoką formę. Tymczasem to Kubacki może zawody uznać za udane. W obu seriach zawodnik Wisły Zakopane oddał dalekie skoki. W pierwszej poszybował na 128,5 m, co dało mu 10. miejsce. W finale poprawił się aż o pięć metrów. Dzięki czemu zanotował awans z 10. na 5. miejsce.

- Nie pokuszę się o porównanie, który skok był lepszy. Jakościowo były zbliżone i z tego względu trudno je ocenić. To pytanie do trenera. Nie ma co roztrząsać. Bardziej interesuje mnie to, czego dokonałem - stwierdził Kubacki. - Według mnie to był kolejny mały kroczek. Trzeba pracować nad detalami, które z boku ciężko zauważyć - dodał.

Trzech Polaków uplasowało się w w Oberstdorfie w pierwszej dziesiątce. Oprócz Kubackiego jeszcze Piotr Żyła, który zajął szóste miejsce i Kamil Stoch, który był ósmy. Straty "Biało-Czerwonych" w klasyfikacji generalnej TCS są jednak spore. Kubacki do Japończyka Ryoyu Kobayashiego traci 12,5 pkt, Żyła 14, a Stoch 14,7.

- Jesteśmy mocni. Mi się poszczęściło. Nie było żadnego Polaka na podium, ale było blisko - zaznaczył Kubacki. - Mamy 25-procentowego faworyta do pierwszego miejsca, a my będziemy czekać na rozwój wypadków. Kolejny konkurs i dalsza praca. To jest dla nas główny cel - podkreślił.

Z Oberstdorfu skoczkowie przenoszą się do Garmisch-Partenkirchen, gdzie w poniedziałek odbędą się kwalifikacje (godz. 14.00). Drugi konkurs 67. TCS rozegrany zostanie w Nowy Rok (godz. 14.00).

Turniej Czterech Skoczni 2018/19 - klasyfikacja

1.Ryoyu Kobayashi(Japonia)1098 pkt
2.Markus Eisenbichler(Niemcy)1035,9
3.Stephan Leyhe(Niemcy)1014,1
4.Dawid Kubacki
(Polska)1010,8
5.
Roman Koudelka(Czechy)1006,3
6.Kamil Stoch(Polska)994
7.Andreas Stjernen(Norwegia)988
8.Robert Johansson(Norwegia)983,2
9.Daniel Huber(Austria)970,4
10.Killian Peier(Szwajcaria)959,3
Zobacz pełną tabelę

PŚ w skokach 2018/19 - klasyfikacja

1.Ryoyu KobayashiJaponia
2.Piotr ŻyłaPolska
3.Kamil StochPolska
4.Johann Andre ForfangNorwegia
5.Stephan LeyheNiemcy
Dowiedz się więcej na temat: Dawid Kubacki | Piotr Żyła | Kamil Stoch | Turniej Czterech Skoczni

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje