Reklama

Reklama

Tak Stoch pożegnał Schlierenzauera

Gregor Schlierenzauer zakończył karierę skoczka narciarskiego. Wielkiego mistrza pożegnał inny z wielkich mistrzów, Kamil Stoch.

Schlierenzauer to jeden z tych skoczków, których określa się mianem legendy, mimo że Austriak ma dopiero 31 lat.

Kilka worków medali, triumfy, rekordy, 53 wygrane konkursy Pucharu Świata. To wszystko osiągnął dawno temu, gdy był bardzo młody. Od wielu już lat nie był w stanie wrócić do dawnej formy, mimo wielu prób.

Po raz ostatni sezon Pucharu Świata zakończył w czołowej dziesiątce w 2015 roku. Potem było już znacznie gorzej. W ubiegłym sezonie finiszował na 65. miejscu w klasyfikacji generalnej. Teraz powiedział "dość".

Kamil Stoch i Gregor Schlierenzauer. Dwaj wielcy

Austriackiego mistrza wpisem w mediach społecznościowych pożegnał o trzy lata starszy Kamil Stoch, który wciąż ma ochotę na kolejne sukcesy.

Reklama

"Nie wiadomo co napisać... Wszystkiego dobrego na nowej drodze? A przecież prędzej czy później każdy z nas, sportowców będzie w takiej samej sytuacji" - napisał Stoch.

"Cieszę się, że mogłem być częścią historii, którą napisałeś. Niech ta, nowa będzie równie pasjonująca. Powodzenia Gregor! Enjoy the life" - dodał nasz mistrz.

WS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje