Reklama

Reklama

Stoch wrócił w wielkim stylu. "Biało-Czerwoni" zdominują konkurs?

Ostatnim sprawdzianem skoczków narciarskich przed igrzyskami olimpijskimi w Pekinie, będą dwa konkursy Pucharu Świata w niemieckim Willingen. Pierwszy z nich zostanie rozegrany w sobotę.

W piątek w prologu doskonale wypadli Polacy. Wygrał Kamil Stoch lądując na 146 m, w czołowej "10" było czterech biało-czerwonych.

Kamil Stoch i Piotr Żyła najlepsi. Jak będzie w konkursie?

Stoch wrócił do rywalizacji po kontuzji stawu skokowego. Trzykrotny mistrz olimpijski urazu doznał 12 stycznia podczas rozgrzewki, dwa dni przed zakopiańską edycją Pucharu Świata. Po jedenastu dniach rehabilitacji wznowił treningi, w piątek po raz pierwszy oficjalnie wystąpił w prologu, a wcześniej na treningu.

Reklama

Czytaj także: Piotr Żyła: Może jeszcze nie wytrzeźwiałem?

Kwarantannę zakończył także Dawid Kubacki, a wyścig z czasem wygrał również Piotr Żyła, który po dwóch negatywnych wynikach testów PCR mógł się spakować i przyjechać "za pięć dwunasta" do Willingen. W tej sytuacji piątka Polaków wystartuje w sobotę w pierwszej serii konkursu, zapewne w pełnym składzie wystąpią także w niedzielę, gdyż na liście startowej jest tylko 47 zawodników i nie ma potrzeby rozgrywania kwalifikacji.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2021/22 liderem jest Niemiec Karl Geiger, który o 61 punktów wyprzedza Japończyka Ryoyu Kobayashiego. Z Polaków najwyżej, na 19. miejscu, sklasyfikowany jest Kamil Stoch - 216 pkt.

Prognoza pogody w Willingen na weekend nie jest dobra. Przewidywane są opady deszczu, ale także silne porywy wiatru. Temperatura powietrza w czasie rozgrywania konkursów będzie oscylowała od 4 do 6 st. C.

Na godz. 15 w sobotę zaplanowana jest seria próbna, a na 16 - pierwsza seria konkursu indywidualnego.

wha/ cegl/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama