Reklama

Reklama

Stoch wraca do rywalizacji i wystąpi w Engelbergu

Po przerwie w startach spowodowanej słabymi wynikami i wykorzystanej na treningi w austriackim Ramsau, do rywalizacji w Pucharze Świata w skokach narciarskich w nadchodzący weekend w szwajcarskim Engelbergu wraca Kamil Stoch, piąty zawodnik ubiegłego sezonu.

Początek tego sezonu nie jest udany dla Stocha, który w poprzedniej edycji PŚ wygrał dwa konkursy. W pierwszych tegorocznych zawodach w Lillehammer był 30., w drugich nie awansował do finału. W Kuusamo nie przebrnął kwalifikacji i nie wystąpił w konkursie indywidualnym.

Trener kadry Łukasz Kruczek zdecydował, że Stoch i Piotr Żyła nie będą startowali w dwóch konkursach pucharowych w Soczi, obaj przez cztery dni trenowali w austriackim Ramsau.

Reklama

- Kamil Stoch i Piotr Żyła skaczą już powtarzalnie i na dobrym poziomie. Właśnie to było celem treningów w Ramsau - podkreślił szkoleniowiec kadry.

Ostatnie dni przed wyjazdem do Engelbergu kadrowicze spędzili w Zakopanem. - We wtorek udało nam się zrealizować jeden trening na Wielkiej Krokwi, w środę motoryczny w sali COS. Moim zdaniem na skoczni udało mi się wyeliminować już błędy, w stu procentach wyleczyłem kontuzję (stłuczone biodro po upadku na treningu w Kuusamo - PAP), tak więc z dobrym nastawieniem jadę na te zawody - powiedział Stoch.

Do zespołu na konkursy w Engelbergu (15-16 grudnia) Kruczek powołał Stocha, Dawida Kubackiego, Macieja Kota, Piotra Żyłę, Krzysztofa Miętusa i Klemensa Murańkę. Ten ostatni powołanie otrzymał po ostatnich zawodach Pucharu Kontynentalnego w Ałma-Acie, gdzie dwukrotnie był drugi.

Na ostatnie pucharowe konkursy przed Świętami Bożego Narodzenia większość reprezentacji przyjedzie w najmocniejszych składach. Niemcy awizują start lidera Pucharu Świata Severina Freunda, o punkty w Szwajcarii chcą walczyć wszyscy zawodnicy czołowej "10": Gregor Schlierenzauer, Norweg Anders Bardal, Austriacy Andreas Kofler i Thomas Morgenstern, Niemcy Andreas Wellinger i Richard Freitag, Szwajcar Simon Ammann oraz dwaj Norwegowie Anders Jacobsen i Anders Fannemel.

Aktualnie najwyżej w Polaków sklasyfikowany jest na 32. pozycji Kubacki, 34. jest Kot.

Program zawodów:

piątek, 14 grudnia:

12.00 oficjalny trening

14.00 kwalifikacje

sobota, 15 grudnia:

12.45 seria próbna

13.45 pierwsza seria konkursowa

niedziela, 16 grudnia:

12.15 kwalifikacje

13.45 pierwsza seria konkursowa

Skoki w Engelbergu - sprawdź emisje w TV

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje