Reklama

Reklama

Stoch oddał pierwsze skoki. Lekarz kadry komentuje

- Nie było dla mnie ważne jak daleko skoczy Kamil Stoch, ale czy wyleczona noga wytrzyma i nie będzie bolała. Wygląda na to, że wszystko jest w porządku - mówi Interii lekarz kadry skoczków Aleksander Winiarski. Na Pekin gotowych jest czterech zawodników: Stoch, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek i Stefan Hula. Co z zakażonym Piotrem Żyłą?

Skręcony staw skokowy wyeliminował Stocha z zawodów Pucharu Świata w Zakopanem i Titisee-Neustadt. Do Niemiec trzykrotny mistrz olimpijski i tak by jednak nie pojechał, bo trener Michal Doleżal zebrał powołanych do Pekinu skoczków w Zakopanem. W niedzielnym treningu skakał już Stoch i wracający po kwarantannie Dawid Kubacki.

Skoki narciarskie. Stoch i Kubacki gotowi na Pekin

- Rozmawiałem potem z fizjoterapeutą i trenerem Doleżalem. Nie pytałem o to jak daleko skakał Kamil, ale jak to zniosła wyleczona noga. Wygląda na to, że dobrze, choć wstrzymałbym się z ogłaszaniem, że Stoch jest już w 100 procentach zdrowy - mówi Interii doktor Aleksander Winiarski. - Zresztą jutro spotkam się z zawodnikami i sam obejrzę nogę Kamila.

Reklama

Kadra na Pekin będzie ćwiczyć na Wielkiej Krokwi do środy. Potem wyjedzie do Willingen.

- Co do Dawida, zakażenie nie pozostawiło śladów. Chorował bez objawów. Trenuje normalnie. Razem z Kamilem, Stefanem Hulą i Pawłem Wąskiem pojadą na zawody do Willingen, a następnego dnia do Pekinu. Plany się zmieniły o tyle, że ja dolecę do nich kilka dni później - mówi Winiarski.

Skoki narciarskie. Warianty wylotu Żyły do Pekinu

Wątpliwości dotyczą piątego z powołanych do Pekinu Piotra Żyły. Cztery dni temu miał pozytywny wynik testu na Covid -19. On w Willingen skakał nie będzie. Prezes PZN Apoloniusz Tajner twierdzi jednak, że Żyła miał już negatywny wynik nieoficjalnych testów i jeśli potwierdzi to test oficjalny, wykonany dziś, będzie mógł lecieć do Pekinu (warunkiem są cztery negatywne testy wykonane w cztery kolejne dni przed podróżą).

Opcją rezerwową dla Żyły jest wylot 2 lutego samolotem razem z prezydentem Andrzejem Dudą i Tajnerem. - Istnieje opcja, że Piotrek doleci do Pekinu na konkursy na dużej skoczni - powiedział Tajner.

Igrzyska zaczynają się 4 lutego. Konkurs indywidualny na skoczni normalnej odbędzie się dwa dni później. Na 12 lutego zaplanowano indywidualne zawody na dużej skoczni, dwa dni później konkurs drużynowy.

ZOBACZ TEŻ:

Maciej Maciusiak: - To nie może dłużej trwać

Co ze zdrowiem Piotra Żyły?

PZN podał skład kadry skoczków na Willingen

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy