Reklama

Reklama

Stoch o krok od triumfu. Żyła wraca do formy. "Frajda!"

Kamil Stoch jest już o krok od zdobycia Pucharu Świata w skokach narciarskich. Tymczasem w cieniu naszego mistrza z Soczi do formy wraca Piotr Żyła.

W piątek w Trondheim Stoch był dziewiąty i powiększył do 132 punktów przewagę nad Słoweńcem Peterem Prevcem, który nawet nie awansował do serii finałowej.

- Nie życzę Peterowi, aby nie kwalifikował się do drugiej serii konkursów, bo chodzi w tym wszystkim o taką fajną, zdrową rywalizację - mówił po konkursie w rozmowie ze skijumping.pl Stoch.

Do zakończenia rywalizacji w PŚ zostały trzy konkursy indywidualne i jeden drużynowy. Za tydzień w czeskim Harrachovie odbędą się mistrzostwa świata w lotach, a za dwa tygodnie w Planicy zakończy się rywalizacja w PŚ.

Reklama

W piątek bardzo dobre skoki na 129,5 i 132 metry oddał Żyła, co dało mu 12. miejsce w konkursie.

Wygląda na to, że nasz zawodnik po kiepskich igrzyskach na koniec sezonu wraca do niezłej dyspozycji.

"szybka kolacja na lotnisku i heja do Oslo:-) no taki konkurs jak dziś to można przynajmniej podsumować:-) frajda, frajda i frajda:-)))" - napisał wczoraj na Facebooku wyraźnie zadowolony Żyła.

Nasz skoczek już wcześniej zauważył, że forma zwyżkuje i spodziewał się dobrych skoków w Norwegii.

"po Finlandii czas na Norwegie:-) nie wiem czemu ale lubie tu skakać:-) dziś już nawet w moich skokach było troche frajdy:-) i to cieszy:-) bo skoki to za fajny sport, żeby sobie go tak komplikować;-)" - napisał przed piątkowym konkursem Żyła.

Dziś wieczorem (godz. 19, TVP Info) w Oslo kwalifikacje, a jutro kolejny konkurs. Oby był udany dla Stocha, Żyły i pozostałych "Biało-czerwonych". Przed rokiem w stolicy Norwegii triumfował Żyła, ex aequo z Gregorem Schlierenzauerem. Stoch był czwarty.

Kalendarz PŚ w skokach. Sprawdź!

Zobacz klasyfikację generalną PŚ!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama