Reklama

Reklama

Stoch nie jest już liderem Pucharu Świata. "Dobrze, że wygrał kto inny"

W środowym konkursie Pucharu Świata w skokach w szwedzkim Falun Kamil Stoch zajął czwarte miejsce i stracił żółty plastron lidera PŚ na rzecz Słoweńca Petera Prevca. - Nie da się zawsze wygrywać. Dobrze, że wygrał kto inny - powiedział Stoch w rozmowie z TVP.

W Falun zwyciężył Niemiec Severin Freund, przed Prevcem i Japończykiem Noriakim Kasaim. Polak stracił na rzecz Prevca prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Reklama

- Nie ma żalu, jest trochę sportowa złość. Pierwszy skok zepsułem bardzo, warunki też mi nie pomogły - powiedział w rozmowie z TVP Stoch, który po pierwszej serii był dopiero trzynasty.

Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi spokojnie podchodzi do sprawy. - Nie da się zawsze wygrywać, nie da się zawsze skakać najdalej - powiedział.

- To sytuacja pokazuje mi, że jeszcze sporo pracy przede mną i nikt nie będzie mi nic dawał za darmo - dodał Stoch.

Polak traci tylko 17 punktów do prowadzącego w klasyfikacji PŚ Prevca.

- Nic nie jest stracone, a zabawa tak naprawdę dopiero się zaczyna. Nie wyjeżdżam stąd niezadowolony, bo skakałem tu dobrze, prawie wszystkie skoki były udane. Poznałem skocznię w Falun na rok przed mistrzostwami świata - ocenił swoje występy w Falun Stoch.

- Dobrze, że wygrał kto inny, bo kibice się nie znudzą. Inni zawodnicy też się nie zniechęcą - stwierdził z uśmiechem nasz skoczek.

Czy Stoch nie jest zmęczony sezonem i igrzyskami w Soczi?

- Mam jeszcze spore rezerwy po igrzyskach. Teraz będą kluczowe momenty PŚ. Okaże się, kto był dobrze przygotowany do sezonu, kto wytrzyma. Decydujące będzie przygotowanie mentalne i fizyczne - powiedział zawodnik.

Już w piątek kwalifikacje i konkurs skoków w fińskim Lahti, gdzie Stoch dotąd indywidualnie nie wygrywał.

- Nie uważam, żeby skocznia w Lahti była dla mnie niedobra, bo zająłem tam ostatnio piąte miejsce, które uważam za dobre. Jeśli ktoś uważa inaczej, no to sorry - powiedział wicelider PŚ.

Dowiedz się więcej na temat: Kamil Stoch | skoki narciarskie | Puchar Świata

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje