Reklama

Reklama

Stoch, Kubacki, Wąsek i Hula wystartują w Willingen, a później polecą do Pekinu

PZN podał nazwiska czterech skoczków, którzy w najbliższy weekend będą rywalizowali w Willingen, a następnie polecą do Pekinu. Są to Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek i Stefan Hula.

"Decyzją sztabu szkoleniowego 4 zawodników wystartuje w konkursach PŚ w Willingen. Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, Stefan Hula - są to skoczkowie, którzy prosto z Niemiec udadzą się na igrzyska do Pekinu" - przekazał Polski Związek Narciarski na Twitterze.

Zawody w Willingen odbędą się w dniach 28-30 stycznia. Następnie skoczkowie będą już rywalizować podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Stoch, Kubacki, Wąsek i Hula - przez Willingen do Pekinu

Oznacza to, że skład reprezentacji Polski zmieni się w całości w porównaniu z rywalizacją w Titisee-Neustadt. Tam w niedzielę do drugiej serii awansował jedynie Andrzej Stękała, natomiast Maciej Kot, Klemens Murańka, Jakub Wolny oraz Aleksander Zniszczoł zakończyli zmagania już na pierwszej serii.

Czytaj więcej - Polacy znów rozczarowali, kryzys trwa

Do składu Polaków wraca ich lider, Kamil Stoch. Orzeł z Zębu poinformował w niedzielę, że wrócił już na skocznię po kontuzji. 

Z kolei Dawid Kubacki w ostatnim czasie zmagał się z koronawirusem, który uniemożliwił mu występ podczas zawodów PŚ w Zakopanem. Wciąż nie wiadomo, czy na igrzyska poleci Piotr Żyła, u którego także zdiagnozowano zakażenie.

Reklama

WG

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy