Reklama

Reklama

Stoch i czołówka wystartują w letnich mistrzostwach Polski

Letnie Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej rozegrane zostaną z udziałem krajowej czołówki 18 i 19 lipca w Wiśle. Zawodnicy zmierzą się na obiekcie HS-134 w Malince, a dwuboiści także na trasie nartorolkowej w Jonidle - podał PZN.

Wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego Andrzej Wąsowicz poinformował, że start w mistrzostwach zapowiedzieli m.in. Kamil Stoch, który będzie bronił złotego medalu oraz "srebrny" sprzed roku Piotr Żyła, a także "brązowy" Jakub Wolny. "W zawodach udział wezmą wszyscy zawodnicy kadr PZN" - dodał.

Skoczkowie o mistrzowskie tytuły rywalizować będą jedynie indywidualnie. Jak dodał Wąsowicz drużynowe zawody o krajowy prymat zaplanowano na jesień. Odbędą się na skoczni w Szczyrku Skalitem.

Reklama

Kibice, którzy wybiorą się na mistrzostwa muszą się liczyć z utrudnieniami na drodze wojewódzkiej 942 z centrum Wisły do Malinki. Trwa jej modernizacja, a ruch odbywa się wahadłowo, tylko jedną stroną jezdni. Policjanci zachęcają, by kibice korzystali z drogi przez Szczyrk i Przełęcz Salmopolską.

Mistrzostwa będą jednym z ostatnich sprawdzianów dla zawodników przed Letnią Grand Prix w skokach, której cykl wystartuje 30 lipca i 1 sierpnia również w Wiśle.

W niedzielę do rywalizacji staną dwuboiści. Rok temu medal z najcenniejszego kruszcu wywalczył Paweł Słowiok, srebrnym medalistą został obecny trener kadry Mateusz Wantulok, a na najniższym stopniu podium stanął Szczepan Kupczak. Pierwszą odsłoną zawodów będą rano skoki do kombinacji. Po przeliczeniu odległości na straty czasowe przeprowadzony zostanie bieg na trasie nartorolkowej ośrodka "Jonidło" w Wiśle.

Bilety na zawody będą dostępne na skoczni w Wiśle Malince. Cena na miejsca siedzące wyniesie 20 zł, a na stojące 10.

Program zawodów:

18 lipca - sobota

18.30 - kwalifikacje do konkursu skoków,

20.00 - konkurs indywidualny,

19 lipca - niedziela

9.30 - seria próbna skoków do kombinacji norweskiej,

10.15 - skoki do kombinacji norweskiej,

13.00 - bieg do kombinacji norweskiej. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje