Reklama

Reklama

Stoch: Do Engelbergu jedziemy z dobrym nastawieniem

Po treningach w Zakopanem polscy skoczkowie są w niezłych nastrojach. - Z dobrym nastawieniem i pewnością siebie jedziemy do Engelbergu na kolejne zawody Pucharu Świata - powiedział w środę Kamil Stoch.

Szeroka kadra skoczków przebywała w Zakopanem dwa dni. - We wtorek udało nam się zrealizować jeden trening na Wielkiej Krokwi, w środę motoryczny w sali COS. Moim zdaniem na skoczni udało mi się wyeliminować już błędy, w stu procentach wyleczyłem kontuzję (stłuczone biodro po upadku na treningu w Kuusamo), tak więc z dobrym nastawieniem jadę na te zawody - podsumował zawodnik zakopiańskiego WKS, który z powodu złej dyspozycji nie wystartował w Soczi i wraz z Piotrem Żyłą trenował w Ramsau.

Reklama

Zadowolony z treningów w Zakopanem jest też Dawid Kubacki (TS Wisła Zakopane). - Skoki były całkiem przyzwoite, dzisiejsza motoryka też poszła dobrze. Jestem więc w dobrym nastroju.

Po raz pierwszy w tym sezonie w zawodach PŚ wystartuje Klemens Murańka. W środę wraz z kolegami z kadry młodzieżowej skakał na Wielkiej Krokwi. - Mimo trudnych warunków (padał gęsty śnieg) oddałem pięć całkiem niezłych skoków. Bardzo lubię trenować na tym obiekcie, a teraz tym bardziej że nie skakałem tu już od czterech miesięcy - podkreślił zawodnik TS Wisła Zakopane.

Z powodu poważnych kłopotów ze wzrokiem Murańka miał ostatnio kilka przerw w treningach i startach. Po powrocie z letniego zgrupowania w Austrii, podczas którego upadł na skoczni okazało się, że od pewnego czasu ma on problemy z ostrością widzenia. Badania w klinice w Krakowie wykazały, że skoczek cierpi na schorzenie rogówki i niezbędne będzie przeprowadzenie kilku operacji. Pierwsza z nich odbyła się na początku sierpnia, kolejna jesienią. Teraz dzięki specjalnym sprowadzonym ze Stanów Zjednoczonych soczewkom Murańka może skakać. Przed nim jest jednak jeszcze trzeci zabieg.

- Z tego co wiem, operacja ma się odbyć dopiero za dwa lata, czyli po igrzyskach w Soczi, więc mam jeszcze sporo czasu. Dziś mogę powiedzieć tyle - to przyjemność dobrze widzieć, więc wszystko mnie cieszy. Bardzo dobrze mi się trenuje zarówno na skoczni, jak i motorycznie. Jedyne zalecenie lekarza to pływanie w okularach, żeby chlor nie podrażniał mi oczu - powiedział Murańka.

Zapytany o nastrój przed zawodami w szwajcarskim Engelbergu odpowiedział, że jest nastawiony optymistycznie i będzie tam walczył o szansę na kolejne starty w Pucharze Świata.

W rozpoczynającym się w piątek w Engelbergu konkursie PŚ oprócz Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Klemensa Murańki Polskę reprezentować będą Maciej Kot, Krzysztof Miętus (obaj AZS Zakopane) oraz Piotr Żyła (KS Wisła Ustronianka).

Skoki w Engelbergu - sprawdź emisje w TV

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL