Reklama

Reklama

Skoki. Willingen. Bezcenna radość Kamila Stocha. Przełom u Polaków?

​Poczekajmy z ogłaszaniem przełomu, którego wypatrujemy od miesięcy. Na razie to tylko prolog, poparty dobrymi skokami w treningach i konkursie mikstów. Zobaczyć radość w oczach Kamila Stocha po tak głębokim kryzysie pierwszej części sezonu, tuż przed wylotem na igrzyska w Pekinie - bezcenne. Dziś od godziny 16 indywidualny konkurs Pucharu Świata w Willingen. Prognozy pogody są jednak złe. Transmisja w TVN, Eurosporcie 1 i Player.

Śmiał się wczoraj zwycięzca prologu całym sobą. Mowa ciała Kamila Stocha była skrajnie odmienna od tej, którą zapamiętaliśmy z Innsbrucku. 3 stycznia po przegranych kwalifikacjach do trzeciego konkursu Turnieju Czterech Skoczni, forma trzykrotnego mistrza igrzysk sięgnęła dna. Ze łzami bezsilności wracał do domu. Gdy odpoczął przyszła kontuzja i zaczął się wyścig z czasem przed Pekinem. Wyścig, który Stoch zaczyna wreszcie wygrywać.

Skoki. Willengen. Kamil Stoch zaczyna wygrywać wyścig z czasem

Wczorajszy dzień w Willingen był dla wszystkich polskich skoczków eksplozją. Na trzy dni przed wylotem do Pekinu czterech z nich lądowało w czołowej dziesiątce prologu, choć takie asy jak Ryoyu Kobayashi, Karl Geiger i Markus Eisenbichler odpuściły sobie skoki. Startowali jednak wspaniali Słoweńcy, Austriacy, Norwegowie, z którymi skoczkowie Michala Doleżala przegrywali tej zimy z kretesem. Prolog w Willingen wyglądał jak wyjęty z najlepszej przeszłości polskich skoków.

Reklama

Dziś w konkursie czekamy na potwierdzenie. Nie chodzi o zwycięstwa, ale o kolejne skoki na poziomie światowej czołówki. To by była historia jak z bajki, gdyby właśnie przed igrzyskami zawodnicy Doleżala wyszli z kryzysu. Dawałoby nam to gwarancję na emocje w Pekinie. Emocje, na które nadzieję powoli traciliśmy.

Skoki. Willingen. Czekamy na przełom przed igrzyskami w Pekinie

Za starzy? Bez formy. Jakie popełniono błędy? Zadawaliśmy sobie wiele pytań, nie znajdując odpowiedzi. Nie bardzo wiemy skąd się wzięła wczorajsza zmiana, ale bardzo nam się podobała. Wierzymy, że Stoch i reszta zapracowali ciężko na swoją olimpijską szansę. Zapewne ostatnią biorąc pod uwagę wiek Piotra Żyły (35 lat), Dawida Kubackiego (32) i Stefana Huli (35).

Polscy skoczkowie byli cierpliwi. Nie godzili się z losem. Walka trwała miesiącami o powrót do normalności. Trzeba się wstrzymać z ogłaszaniem przełomu, ale coś drgnęło w ostatniej chwili. Żadnej gwarancji nam to nie daje, ale daje nadzieję.

Plany może pokrzyżować pogoda. W porze rywalizacji wiatr na skoczni w Willingen ma osiągać średnią prędkość 8-9 m/s, a poza tym przewidywane są opady deszczu. Temperatura powietrza ma wynosić +5°C.

Dariusz Wołowski

Program weekendu PŚ w Willingen

Sobota, 29 stycznia 2022

Godzina 13,00: konkurs kobiet (transmisja Player)

Godzina 16,00: konkurs mężczyzn (TVN, Eurosport 1, Player)

Niedziela, 30 stycznia 2022

Godzina 10,00: konkurs indywidualny kobiet (Eurosport 2, Player)

Godzina 13,30: prolog mężczyzn (Player)

Godzina 15,15: konkurs mężczyzn (TVN, Eurosport 1, Player)

ZOBACZ TEŻ:

PŚ w Willingen. Świetny powrót Kamila Stocha na skocznię

Czy Polacy mogą zdominować konkursy w Willingen?

Polska szósta w konkursie drużyn mieszanych w Willingen

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy