Reklama

Reklama

Skoki w Wiśle: terminarz konkursów. Program transmisji PŚ. Gdzie oglądać?

Skoki narciarskie w Wiśle 2021 to trzeci weekend zmagań o Puchar Świata. Kto w tym roku okaże się najlepszy na obiekcie Wisła-Malinka im. Adama Małysza? Przedstawiamy terminarz konkursów PŚ oraz program transmisji. Czy Kamil Stoch stanie na najwyższym stopniu podium w Wiśle po raz trzecie w karierze? A może pozostali Biało-Czerwoni włączą się do walki o czołowe lokaty? Jak zaprezentuje się reprezentacja w konkursie drużynowym?

Czas na kolejny weekend rywalizacji Pucharu Świata i skoki narciarskie w Wiśle. Na obiekcie im. Adama Małysza zawody PŚ zawody rozgrywane są od stycznia 2013 r. Rozmiar skoczni w Wiśle wynosi 134 metry, a punkt K usytuowany jest na 120 metrze. Rekord obiektu należy do Stefana Krafta, który przed ośmioma laty skoczył 139 metrów. 

Skoki narciarskie. Wisła: obiekt szczęśliwy dla Kamila Stocha

Polskim fanom skoków narciarskich Wisła dobrze kojarzy się głównie za sprawą Kamila Stocha, który jako jedyny ze wszystkich zawodników w stawce triumfował na rodzimym obiekcie dwukrotnie. Łącznie skoczek z Zębu stawał na podium w Wiśle pięciokrotnie. Drużynowo jeszcze Biało-Czerwoni wygrali tylko jeden konkurs na obiekcie Wisła-Malinka, a miało to miejsce w 2018 r. Wówczas Polacy wyprzedzili Niemców i Austriaków. 

Reklama

Skoki narciarskie. Wisła: trener liczy na konkurs drużynowy

Przed rokiem w Wiśle rozegrano dwa konkursy Pucharu Świata - drużynowy oraz indywidualny. W zmaganiach reprezentacji triumfowali Austriacy przed Niemcami. Na trzecim miejscu uplasowali się Polacy w składzie: Piotr Żyła, Klemens Murańka, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Tym razem trener Michal Doleżal znów liczy na dobry występ naszych zawodników w drużynówce. -"Liczę na to, że właśnie konkurs drużynowy w Wiśle będzie punktem zwrotnym. Kiedy skacze się dla zespołu, motywacja jest jeszcze większa. Zawodnik bierze odpowiedzialność za siebie i za kolegów. Nie wiem, w jakim składzie wystąpimy, w piątek podczas kwalifikacji odbędzie się o to walka. A w sobotę zobaczymy. Mam nadzieję, że będzie tak jak było w ostatnich latach. Czyli dobrze." - powiedział Doleżal dla Interii w rozmowie z Dariuszem Wołowskim. W zawodach indywidualnych zwyciężył Niemiec Markus Eisenbichler przed rodakiem Karlem Geigerem, natomiast trzeci był Daniel Huber z Austrii.

Skoki narciarskie. Wisła: terminarz konkursów. Kiedy zawody?

Piątek, 3.12.2021

12:00 - odprawa techniczna

15:45 - oficjalny trening

18:00 - kwalifikacje do PŚ w Wiśle

Sobota, 4.12.2021

15:30 - seria próbna

16:30 - konkurs drużynowy Pucharu Świata w Wiśle

Niedziela, 5.12.2021

15:00 - seria próbna

16:00 - konkurs indywidualny PŚ w Wiśle 

Skoki narciarskie. Wisła: program transmisji. Gdzie oglądać?

Kwalifikacje oraz oba konkursy Pucharu Świata w Wiśle będzie można oglądać w tv na antenach TVP 1, TVP Sport oraz Eurosport 1. Transmisje dostępne będą także online live stream w Internecie i w aplikacji mobilnej na tvpsport.pl oraz Eurosport Player.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama