Reklama

Reklama

Skoki w Wiśle. Do Polski wybierają się wszyscy najlepsi

- Z tego co wiemy wybierają się do nas wszyscy najlepsi - powiedział dyr. obiektu im. Adama Małysza w Wiśle Malince Andrzej Wąsowicz. W lipcu odbędzie się tam letnia Grand Prix w skokach narciarski pań i panów.

Jednak - jak dodał - pierwsze szczegółowe informacje dotyczące obsady mają być znane w przyszłym tygodniu.

Kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego kobiet i mężczyzn mają być przeprowadzone w piątek 22 lipca. Z kolei w niedzielę (24 lipca) odbędą się kwalifikacje i oba konkursy (pań i panów).

Wąsowicz przyznał, że duże zainteresowanie zawodników zawodami w Wiśle, to może być konsekwencja decyzji FIS (Międzynarodowej Federacji Narciarskiej) w sprawie inauguracji cyklu Pucharu Świata. Odbędzie się ona na tym samym obiekcie 5 i 6 listopada. Także wówczas zawodnicy nie będą lądować na śniegu, lecz na tej samej nawierzchni co latem (igelicie).

Reklama

Poinformował, że w ramach przygotowaniach do letniej GP została wymieniona część nawierzchni zeskoku (w okolicy 134 m).

- W raporcie FIS znalazł się zapis, abyśmy pomyśleli o zmianie lokalizacji pomieszczenia, w którym odbywa się kontrola sprzętu. Wymyśliliśmy więc takie rozwiązanie, aby nie było kolizji zawodników z kibicami - wyjaśnił.

Letnia Grand Prix. Liczą na kilka tysięcy kibiców

W środę rozpoczyna się sprzedaż biletów na lipcowe zawody. Wąsowicz liczy, że w każdy dzień "konkursowy" zjawi się na trybunach ok. pięciu tysięcy widzów (na ogół o wiele mniejszym zainteresowaniem cieszą się kwalifikacje). Nie będą rozstawiane tymczasowe trybuny (na letnie zawody jest to nieopłacalne). Fani, którzy nie zajmą miejsc na stałych trybunach będą obserwować zmagania na stojąco.

Dyrektor obiektu im. Adama Małysza liczy, że dodatkowym magnesem dla kibiców będzie fakt, iż "Biało-Czerwoni" wystartują pod wodzą nowego szkoleniowca. Na początku kwietnia Thomas Thurnbichler, który był asystentem głównego trenera austriackiej kadry Andreasa Widhoelzla, zastąpił Czecha Michala Doleżala.

W końcowej klasyfikacji LGP panów w 2021 r. najlepszy był Halvor Egner Granerud (Norwegia), zaś drugi Dawid Kubacki.

Terminarz lipcowych zawodów:

piątek, 22 lipca

12.15 - kwalifikacje kobiet

18.15 - kwalifikacje mężczyzn

sobota, 23 lipca

9.30 - seria próbna kobiet

10.30 - pierwsza seria kobiet

14.00 - seria próba mężczyzn

15.00 - pierwsza seria mężczyzn

niedziela, 24 lipca

11.00 - kwalifikacje mężczyzn

13.00 - pierwsza seria mężczyzn

16.30 - kwalifikacje kobiet

17.30 - pierwsza seria kobiet 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL