Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Znamy skład polskiej kadry na pierwsze zawody PŚ w Wiśle

Klemens Murańka sensacyjnie zwyciężył w czwartkowym sprawdzianie polskich skoczków na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch, a trzecie Tomasz Pilch do spółki z Dawidem Kubackim. Po zawodach trener Michal Doleżal podał skład polskiej kadry na pierwsze zawody Pucharu Świata w Wiśle.

Wyniki rywalizacji Polaków opublikował na Twitterze branżowy portal Skaczemy.pl.

Reklama

Nie znamy dokładnych odległości, osiąganych przez poszczególnych zawodników, ani nie wiemy, z której belki startowali. Opublikowano jednak końcową punktację.

W niej najlepszy okazał się Klemens Murańka, co można uznać za sporą sensację. 26-latek - uznawany niegdyś za ogromny talent - wyprzedził czołowych reprezentantów Polski. Kamil Stoch był drugi, Dawid Kubacki trzeci - razem z Tomaszem Pilchem - a Piotr Żyła zakończył zmagania na piątej lokacie.

Polacy czekają na inaugurację sezonu Pucharu Świata, która odbędzie się 20 listopada w Wiśle. W składzie polskiej kadry na zawody na skoczni im. Adama Małysza znaleźli się: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Stefan Hula, Maciej Kot, Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Klemens Murańka, Tomasz Pilch i Jarosław Krzak.

TB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje