Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Zmiana przepisów uratuje Raw Air?

Co z tegorocznym turniejem Raw Air? Wszystko wskazuje na to, że skoczkowie bez przeszkód będą mogli wziąć w nich udział. Norweskie władze zdecydowały się bowiem zdjąć obowiązek przymusowej kwarantanny z zawodników biorących udział w Pucharze Świata.

W związku z pandemią koronawirusa Norwegowie wprowadzili w swoim kraju przymusową, 10-dniową kwarantannę dla wszystkich przyjeżdżających do ich kraju.

Z tego powodu na mistrzostwach Norwegii nie stawili się czołowi skoczkowie, którzy nie mogli sobie pozwolić na tak długą kwarantannę (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ - kliknij!).

Wspomniane regulacje prawne sprawiły, że pod znakiem zapytania stanęła organizacja turnieju Raw Air, który zagościł w kalendarzu Pucharu Świata w sezonie 2016/17. Przed rokiem triumfatorem norweskiego cyklu został Kamil Stoch. 

Reklama

Zniesienia kwarantanny umożliwia przeprowadzenie konkursów. Decyzja ta wywołała jednak spore emocje. Przewodniczący rady miejskiej w Oslo Raymond Johanes przyznał, że to "szaleństwo i niepotrzebne ryzyko".

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

TB

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL