Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Wyjątkowe zawody na skoczni ze śniegu w Dolomitach

Włoscy entuzjaści skoków narciarskich postanowili nie kończyć jeszcze sezonu zimowego i zorganizować wyjątkowy konkurs w Dolomitach. Przyjaciele zbudowali we własnym zakresie skocznię ze śniegu, oddając następnie w konkursie próby przekraczające 70 metrów.

Reklama

Puchar Świata w skokach narciarskich już za nami, ale warunki śnieżne wciąż pozwalają na cieszenie się sportami zimowymi.

Reklama

Swój sposób na zakończenie sezonu znaleźli włoscy sportowcy, którzy postanowili zbudować skocznię narciarską w sercu Dolomitów.

Za pracę przy budowie wziął się 19-letni Daniel Moroder, który do swojego pomysłu zaangażował przyjaciół. Prowizoryczny obiekt powstał u stóp zbocza góry Seceda. Budowa trwała dwa tygodnie.

Dalekie skoki w sercu Dolomitów

Wkrótce potem przyjaciele zorganizowali zawody, które przyciągnęły narciarskie gwiazdy Włoch. Na starcie konkursu żegnającego sezon znaleźli się miedzy innymi Alex Insam oraz Lara Malsiner.

Zdjęcia z pokazowej konkurencji wzbudziły duże zainteresowanie wśród fanów dyscypliny. Chociaż skocznia na pierwszy rzut oka może wydawać się amatorska, zawodnicy przekraczali na niej odległość 70 metrów. Dodatkowego uroku zawodom dodała malownicza lokalizacja tymczasowego obiektu. 

A

Dowiedz się więcej na temat: skoki narciarskie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje