Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Władimir Zografski zakażony koronawirusem

Pech nie opuszcza w tym sezonie Władimira Zografskiego. Najlepszy bułgarski skoczek przez zakażenie swoich trenerów najpierw stracił udział w MŚ w lotach, a teraz sam otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Zografski na początku sezonu walczył o punkty w Wiśle i Ruce, ale w Finlandii zaczęły się jego kłopoty. Okazało się, że koronawirusem zakażony jest jego sztab trenerski.

Dla Bułgara była to wiadomość szczególnie bolesna, bowiem w kolejny weekend miały odbyć się mistrzostwa świata w lotach na skoczni w Planicy. Zografski został wysłany na kwarantannę i nie mógł wziąć w nich udziału.

Bułgarski skoczek nie wystąpił także w kolejnych zawodach w szwajcarskim Engelbergu. A jak się okazało, teraz sam jest zakażony COVID-19. Taką informację przekazał zawodnik portalowi Skijumping.com.

Reklama

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Zografski czuje się już dobrze, ale na pierwsze punkty w tym sezonie Pucharu Świata będzie musiał jeszcze poczekać. W zeszłym Bułgar uzbierał 48 punktów, co dało mu 41. pozycję w klasyfikacji generalnej.

Kolejne zawody Pucharu Świata zaplanowane są na 29 grudnia. Konkurs indywidualny w Oberstdorfie otworzy 69. Turniej Czterech Skoczni.

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

WG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama