Reklama

Reklama

Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni. Robert Johansson ma problemy z... wąsami

Norweg Robert Johansson, słabo spisujący się w Turnieju Czterech Skoczni, wyjawił, że powodem mogą być jego... wąsy. Z powodu używania maseczki, która rozpuszcza żel i wosk do ich pielęgnacji, jego gogle parują w szczególny sposób, a on wdycha opary kosmetyków.

Johansson przed dwoma laty zainwestował w swój nowy biznes, serię kosmetyków do pielęgnacji wąsów, z których jest znany w świecie skoków narciarskich i nazywany "Nansenem" od znanego norweskiego polarnika Fridtjofa Nansena, który miał podobny zarost.

Reklama

Skoczek 13 grudnia w Planicy zdobył w drużynie swój drugi tytuł mistrza świata w lotach narciarskich, lecz w TCS spisuje się słabo.

W Oberstdorfie zajął 39. miejsce, w Garmisch-Partenkirchen był 18. a w Innsbrucku - 12. Po trzech konkursach TCS zajmuje dopiero 26. miejsce w klasyfikacji generalnej. Jednak we wtorek był drugi za Kamilem Stochem w kwalifikacjach do ostatniego środowego konkursu w Bischofshofen.

"Przestałem używać żelu i wosku do wąsów i tym razem nie miałem problemów z goglami i z oddychaniem" - powiedział norweskim dziennikarzom.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Wyjaśnił, że ten sezon jest szczególny, a w recepturze żelów i wosków do wąsów nie przewidziano pandemii koronawirusa, zwłaszcza noszenia maseczek: "Nasza reprezentacja przed wyjazdem na TCS otrzymała specjalne, bardzo szczelne typu FFP2, które powodują inny nieprzewidziany skutek. Do trzeciego konkursu TCS nie zdawałem sobie sprawy z tego, że wdycham jak z inhalatora rozpuszczone preparaty do wąsów zgromadzone wewnątrz maseczki".

Mistrz olimpijski drużynowo i dwukrotny brązowy medalista indywidualnie z Pjongczang (2018) podkreślił, że w tej sprawie nie znajduje zrozumienia wśród członków ekipy.

"W naszej drużynie cały czas nosimy maseczki, nawet podczas osobnych rozmów z trenerem, z wyjątkiem pokojów, w których mieszkamy po dwóch. W tej grupie tylko ja mam taki problem, ponieważ tylko ja mam wąsy, więc nikt nie rozumie mojego problemu. Jak tylko o tym wspominam, wywołuję tylko uśmieszki" - zaznaczył skoczek.

Zbigniew Kuczyński

Turniej Czterech Skoczni 2020/21 - klasyfikacja

1.Kamil Stoch(Polska)1110,6 pkt
2.Karl Geiger(Niemcy)1062,5 pkt
3.Dawid Kubacki(Polska)1057,8 pkt
4. Halvor Egner Granerud(Norwegia)1057,4 pkt
5.Piotr Żyła(Polska)1037,2 pkt
6.Andrzej Stękała(Polska)1032,5 pkt
6.Ryoyu Kobayashi(Japonia)1032,5 pkt
8.Stefan Kraft(Austria)1019,1 pkt
9.Peter Prevc(Słowenia)1018 pkt
10. Daniel Huber(Austria)1014,7 pkt
...
31.Aleksander Zniszczoł(Polska)684,5 pkt
32.Klemens Murańka(Polska)681,1 pkt
42.Maciej Kot(Polska)426,6 pkt
Dowiedz się więcej na temat: Robert Johansson | Turniej Czterech Skoczni

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama