Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Turniej Czterech Skoczni. Prezydent pogratulował Kamilowi Stochowi triumfu

"Kamil Stoch Królem Czterech Skoczni! Brawo! Kolejne wielkie zwycięstwo Pana Kamila w tym Turnieju. Piękny triumf w wielkim stylu" - napisał na Twitterze i Facebooku prezydent Andrzej Duda.

Kamil Stoch w środę wygrał konkurs w Bischofshofen i po raz trzeci triumfował w Turnieju Czterech Skoczni. "Kamil Stoch Królem Czterech Skoczni! Brawo! Kolejne wielkie zwycięstwo Pana Kamila w tym Turnieju. Piękny triumf w wielkim stylu. Dziękujemy z całego serca za te piękne chwile radości w trudnych czasach" - napisał prezydent po zwycięstwie Stocha.

Reklama

"Podziękowania i wielkie brawa dla całej polskiej Ekipy! Szacunek!" - dodał Duda.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Kamil Stoch, wygrywając konkurs w austriackim Bischofshofen, przypieczętował triumf w 69. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Trzecie miejsce w imprezie zajął Dawid Kubacki, który w środę był 15. Polaków na podium imprezy rozdzielił Niemiec Karl Geiger.Stoch przed zawodami w Bischofshofen był liderem TCS i nie pozostawił rywalom złudzeń. Ostatecznie w całej imprezie wyprzedził Geigera o 48,1 pkt. Kubacki w klasyfikacji generalnej stracił do rodaka 52,8 pkt.

Po raz drugi na podium TCS znalazło się dwóch Polaków. W edycji 2016/17 triumfował Stoch, a drugi był Piotr Żyła, którego tym razem sklasyfikowano na piątym miejscu. Szósty w tej prestiżowej imprezie był Andrzej Stękała. (PAP)

Natalia Kamińska

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl! 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje