Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Turniej Czterech Skoczni. Polska oficjalnie przywrócona do rywalizacji

Dyrektor Pucharu Świata Sandro Pertile oraz sekretarz generalny konkursu w Oberstdorfie Florian Stern oficjalnie potwierdzili przywrócenie polskich skoczków do rywalizacji w Turnieju Czterech Skoczni. Włoch zdradził też, że w gronie kapitanów drużyn doszło do wielkiego gestu solidarności z naszym zespołem.

Przypomnijmy: niedziela i poniedziałek były dla naszej kadry pełne nerwów, a karuzela wydarzeń przybierała niezwykle zaskakujący obrót. Ostatecznie, po dwóch kolejnych testach Klemensa Murańki, które dały wynik negatywny organizatorzy zdecydowali się zmienić swoją pierwotną decyzję i zezwolić Polakom na udział w konkursie w Oberstdorfie. Oficjalne potwierdzenie nastąpiło we wtorek, podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Reklama

Sprawdź!

- Decyzja jest krótka: przywracamy Polskę do rywalizacji w Turnieju Czterech Skoczni - mówił Pertile.

Wobec faktu, że w poniedziałek, bez udziału naszej reprezentacji przeprowadzone zostały już kwalifikacje, program zawodów ulegnie znaczącej zmianie. Kadra Doleżala o 14:30 zaliczy sesję treningową, w której nie mogła wziąć udziału w poniedziałek. O 15:00 planowana jest seria próbna, zaś o 16:30 - pierwsza seria konkursowa z udziałem wszystkich 63 zawodników zgłoszonych do kwalifikacji. Naturalnie, zrezygnowano z systemu KO.

Dyrektor PŚ i Stern odnieśli się również do całego zamieszania. Sekretarz zawodów poinformował, że Polacy na kwarantannę trafili na skutek decyzji lokalnych władz po tym, jak przeprowadzony wywiad ujawnił, że Murańka miał bardzo bliski kontakt z pozostałymi członkami kadry. Pertile zadeklarował z kolei, że FIS wkrótce postara się wypracować jasne procedury postępowania w przypadku zakażeń, by podobnego zamieszania uniknąć w przyszłości.

Co ciekawe, Włoch zdradził, że podczas poniedziałkowego spotkania kapitanów drużyn, ci pokazali wobec naszej kadry wielki gest solidarności. W trakcie dyskusji na temat potencjalnego przywrócenia Polaków do rywalizacji żaden z nich nie wyraził sprzeciwu.

TC

-----------------------------------------------

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych - kliknij

 Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment.

Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje