Reklama

Reklama

Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni. Ostateczna decyzja: Polacy wystartują w Oberstdorfie

Wszyscy polscy skoczkowie otrzymali dziś negatywny wynik testów na koronawirusa. To oznacza, że wystartują o 16.30 w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie.

"Polscy reprezentanci wszyscy z negatywnymi testami Covid-19 co jest ostateczną nieodwołalną przepustką do dzisiejszego konkursu w Oberstdorfie. Do zobaczenia na skoczni o 14.30 wszyscy gotowi do walki" - podano dziś przed godziną 9 na oficjalnym profilu skaczemy.pl.

Reklama

Według najnowszego planu na dzisiaj, o 14.30 zorganizowana zostanie specjalna sesja treningowa tylko dla Polaków, którzy nie skakali w poniedziałek.

O 15. ma rozpocząć się seria próbna, a o 16.30 - konkurs indywidualny z udziałem 62 zawodników po anulowaniu poniedziałkowych kwalifikacji. Nie będzie też systemu KO, czyli rywalizacji w parach.

Od niedzielnego wieczoru trwała burza wokół reprezentacji Polski po tym, jak szybki test na koronawirusa dał niejednoznacznie pozytywny wynik u Klemensa Murańki.

Niemiecki sanepid był bezwzględny i w poniedziałek wykluczył wszystkich "Biało-Czerwonych" z rywalizacji w Oberstdorfie. Wtedy świat skoków, nie tylko polskich, mocno zareagował. Członkowie naszej ekipy nie kryli wściekłości, do akcji wkroczył Polski Związek Narciarski, a nawet nasz rząd.

Sytuacja znów odwróciła się o 180 stopni wieczorem, gdy powtórny, tym razem laboratoryjny, test Murańki dał wynik negatywny. By uciąć spekulacje, Niemcy wieczorem przeprowadzili Polakom jeszcze jeden test, którego wyniki poznaliśmy dzisiaj.

Negatywne rezultaty oznaczają prawo startu w konkursie, na co już w poniedziałek wieczorem, w wypadku negatywnych testów, zgodzili się organizatorzy i szefowie wszystkich ekip.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

WS

-----------------------------------------------

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych - kliknij

 Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment.

Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

Dowiedz się więcej na temat: Turniej Czterech Skoczni | Klemens Murańka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje