Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Turniej Czterech Skoczni. Manfred Deckert wystawił swojego Złotego Orła na licytację

Manfred Deckert - triumfator Turnieju Czterech Skoczni z sezonu 1981-82 - wykazał się ogromną dobrocią serca. Były niemiecki skoczek wystawił na charytatywną aukcję Złotego Orła, którego wywalczył na skoczniach w Oberstdorfie, Ga-Pa, Innsbrucku i Bischofschofen.

Statuetka Złotego Orła jest nierozerwalnie związana z Turniejem Czterech Skoczni. W sezonie 1981-82 prestiżowa nagroda trafiła na rąk Manfreda Deckerta.

Reklama

Co ciekawe, do zawodów - ze względu na wybuch stanu wojennego - nie przystąpili wówczas reprezentanci Polski.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Po blisko 40 latach Deckert postanowił rozstać się z nagrodą upamiętniającą jego wielki triumf. Robi to jednak w szczytnym celu. 59-latek wystawił Złotego Orła na jednym z internetowych portali aukcyjnych, gdyż - jak sam twierdzi - chciałby "pomóc osobom z jego środowiska, które nie radzą sobie finansowo z powodu pandemii koronawirusa".

Obecnie najwyższa oferta złożona za statuetkę wynosi nieco ponad 10 tys. euro. Należy się jednak spodziewać, że do 6 stycznia - gdy ma zakończyć się aukcja - kwota ta znacząco wzrośnie.

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

TB

-----------------------------------------------

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych - kliknij

 Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment.

Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje