Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Turniej Czterech Skoczni. Klemens Murańka zakażony koronawirusem

Złe wiadomości napłynęły z niemieckiego Oberstdorfu, gdzie w poniedziałek rozpoczyna się prestiżowy Turniej Czterech Skoczni. Jeden z reprezentantów Polski ma pozytywny wynik testu na koronawirusa. Chodzi o Klemensa Murańkę.

"Po wczorajszych testach w Oberstdorfie mamy 1 wynik pozytywny wśród zawodników. Na razie nie mamy informacji który z zawodników jest z testem pozytywnym, czekamy na informacje z sanepidu niemieckiego" - przekazał za pośrednictwem Twittera serwis skaczemy.pl.

Reklama

Okazało się, że COVID-19 ma Klemens Murańka.

Koronawirus u Murańki to fatalna wiadomość dla Orłów. Cała kadra "Biało-Czerwonych" może zostać skierowana na kwarantannę. Tak jak to miało miejsce na przykład w przypadku Austriaków w tym sezonie. Z powodu COVID-19 na zawody PŚ do fińskiej Ruki Austriacy musieli wysłać rezerwowy skład.

Losy podopiecznych Michala Doleżala są teraz w rękach niemieckiego sanepidu. Od decyzji tej instytucji zależy bowiem występ pozostałych reprezentantów Polski w TCS.

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

W składzie na 69. edycję Turnieju Czterech Skoczni jest siedmiu "Biało-Czerwonych":  Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł i właśnie Murańka.Na poniedziałek zaplanowano w Oberstdorfie oficjalny trening, który na rozpocząć się o godz. 14.30, a dwie godziny później kwalifikacje. 

Prawdziwa walka o triumf w tym prestiżowym turnieju rozpocznie we wtorek. O godz. 16.30 wystartuje pierwsza seria konkursowa.

Kolejne konkursy TCS odbędą się w Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen.

W poprzedniej edycji triumfował Dawid Kubacki. 

RK

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

------------------------------------------------ 

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii! ZAGŁOSUJ i wygraj 20 000 złotych - kliknij.

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!


Dowiedz się więcej na temat: Turniej Czterech Skoczni

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje