Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Turniej Czterech Skoczni. Kamil Stoch jak legendy sprzed lat

Kamil Stoch zwyciężając w 69. edycji Turnieju Czterech Skoczni zanotował swój trzeci triumf w tej imprezie. Polak w klasyfikacji wszech czasów awansował na podium, w pokonanym polu pozostawiając między innymi Gregora Schlierenzauera i Mattiego Nyakenea.

Polak, który zwyciężał także w 65. i 66. odsłonie TCS wygrał w bardzo przekonującym stylu, kropkę nad "i" stawiając w konkursie w Bischofschofen. Na najwyższym stopniu podium niemiecko-austriackiej imprezy stanął po raz trzeci w karierze, co daje mu jednocześnie miejsce na podium klasyfikacji wszech czasów.

Reklama

Jej liderem jest Janne Ahonen. Legendarny Fin wygrywał aż pięć razy i wyprzedza w tej klasyfikacji Jensa Weissfloga (cztery triumfy). Obok Stocha trzy wygrane zanotowali także dwaj słynni skoczkowie: Helmut Recknagel i Bjoern Wirkola. Obaj swoje sukcesy fetowali jednak wiele lat temu: Recknagel po raz ostatni zwyciężył w TCS w 1961 roku, zaś Wirkola - w 1969.

Stoch zostawił w tyle szerokie grono skoczków, którzy Turniej wygrywali dwukrotnie. Byli to: Gregor Schlierenzauer, Andreas Goldberger, Veikko Kankkonen, Jochen Danneberg, Hubert Neuper, Matti Nykaenen i Ernst Vettori. 

TC

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje