Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Turniej Czterech Skoczni. Halvor Egner Granerud: Nie jestem rozczarowany

Halvor Egner Granerud nie tylko nie wygrał konkursu Pucharu Świata w Bischofshofen, ale nie stanął nawet na podium w 69. edycji Turnieju Czterech Skoczni. W pierwszej reakcji po nieudanych dla siebie zawodach kończących TCS norweski skoczek zapewniał, że nie jest rozczarowany.

- Ten skok nie był wystarczająco dobry - powiedział dla norweskiej telewizji Egner Granerud po swojej pierwszej próbie. Już wtedy niemal niemożliwe było, że sięgnie po triumf w zawodach i w Turnieju Czterech Skoczni. Dodatkowo "pogrążył" go fakt, że skakał z obniżonego na własne życzenie rozbiegu, ale nie zdołał uzyskać 95% rozmiaru skoczni, przez co nie otrzymał doliczonych punktów.

Reklama

Norweg zapewniał, że nie jest rozczarowany i podkreślał zadowolenie z podjętego ryzyka oraz z wykonanych starań. - O wiele łatwiej jest mi to przyjąć, wiedząc że daliśmy z siebie wszystko - powiedział dla "Verdens Gang".

- W poprzednim konkursie w Innsbrucku poszło mi źle. Dzisiaj nie było wystarczająco dobrze. Podjęliśmy ryzyko, ale nie wyszło - powiedział Granerud. Znacznie lepiej poszło Mariusowi Lindvikowi, który zajął drugie miejsce w konkursie w Bischofshofen, co podkreśliły norweskie media.

Turniej Czterech Skoczni 2020/21 - klasyfikacja

1.Kamil Stoch1110,6 pkt
2.Karl Geiger1062,5 pkt
3.Dawid Kubacki1057,8 pkt
4. Halvor Egner Granerud1057,4 pkt
5.Piotr Żyła1037,2 pkt
6.Andrzej Stękała1032,5 pkt
6.Ryoyu Kobayashi1032,5 pkt
8.Stefan Kraft1019,1 pkt
9.Peter Prevc1018 pkt
10. Daniel Huber1014,7 pkt
Zobacz pełną tabelę


Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

MR

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje