Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Turniej Czterech Skoczni. Gregor Schlierenzauer zdyskwalifikowany. Smutne pożegnanie z imprezą

Gregor Schlierenzauer - w przeszłości dwukrotny triumfator Turnieju Czterech Skoczni w pierwszej serii konkursu w Bischofschofen wypadł fatalnie. Uzyskał zaledwie 115 metrów, a niedługo później został zdyskwalifikowany. W tym sezonie tylko dwa razy zdobywał punkty klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Austriak, który jeszcze kilka lat temu był niekwestionowanym dominatorem na skoczniach świata, wygrywał TCS w sezonach 2011/2012 i 2012/2013. Od dłuższego czasu jest jednak tylko cieniem zawodnika sprzed lat. Wydawało się, że przebłyskiem powrotu do dawnej formy są jego skoki w Bischofschofen. W kwalifikacjach zajął znakomite, 11. miejsce.

Reklama

Niestety, dawne demony powróciły do niego w pierwszej serii zmagań. Skoczył zaledwie 115 metrów i nie tylko przegrał ze swoim rywalem w parze KO - Peterem Prevcem, ale zajął też miejsce w ogonie stawki. Nie mógł marzyć o awansie do finału. Jakby tego było mało - niedługo później został zdyskwalifikowany. Jak dotąd w tym sezonie tylko dwa razy zdobywał punkty klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - w Engelbergu, gdzie zajął 30. i 24. miejsce.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje