Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Thomas Lacroix zmarł w szpitalu po wypadku na skoczni

Nie żyje były francuski skoczek narciarski i lekarz reprezentacji tego kraju Thomas Lacroix. 40-latek miał wypadek podczas lądowania po rekreacyjnym skoku na nartach, o czym informowaliśmy w ostatnich dniach.

Smutne informacje dotarły z Francji. Jak podał tamtejszy dziennik regionalny "Le Progres", w czwartek w szpitalu zmarł Thomas Lacroix, który w niedzielę upadł na skoczni narciarskiej Les Tuffes.

Francuz natychmiast po wypadku został przetransportowany helikopterem do szpitala. Jego stan był bardzo ciężki.

Bliscy mężczyzny informowali najpierw o śmierci mózgu. Potem okazało się, że były skoczek walczy o życie, będąc w stanie śpiączki farmakologicznej.

Skoki narciarskie już dawno nie przyniosły żadnej ofiary śmiertelnej. Wypadek Lacroiksa jest pierwszym przypadkiem śmierci na skoczni od dwunastu lat. Wówczas życie stracił 14-letni Jermo Ribbers z Holandii, który upadł na małej skoczni K-65 w niemieckim Oberstdorfie.

Reklama

Szacuje się, że w historii dyscypliny życie straciło 90 skoczków narciarskich.

Lacroix był dawniej skoczkiem narciarskim, ale nie odniósł większych sukcesów. Pozostawał jednak blisko dyscypliny, oddając od czasu do czasu rekreacyjne skoki.

Po zakończeniu sportowej kariery pełnił funkcję lekarza reprezentacji Francji podczas igrzysk olimpijskich w 2010 roku.

Francuz startował w zawodach z cyklu Pucharu Kontynentalnego oraz w FIS Cup. W rywalizacji międzynarodowej nie zdołał przebijać się do czołówki.

#POMAGAMINTERIA

1 czerwca reprezentantka Polski w kolarstwie górskim Rita Malinkiewicz i jej koleżanka Katarzyna Konwa jechały na trening w ramach autorskiego projektu Rity dla pasjonatów kolarstwa #RittRide for all. Z niewyjaśnionych przyczyn w Wilkowicach koło Bielska-Białej wjechał w nie samochód jadący z naprzeciwka. Kasia przeszła wiele operacji, w tym zabieg zespolenia połamanego kręgosłupa i połamanej twarzoczaszki oraz częściową rekonstrukcję nosa i języka. Rita nadal pozostaje w śpiączce farmakologicznej, a jej obecny stan zdrowia jest bardzo ciężki. Potrzeba pieniędzy na ich leczenie i rehabilitację - dołącz do zbiórki. Sprawdź szczegóły >>>

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL