Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Stefan Kraft powraca do rywalizacji w Pucharze Świata

Stefan Kraft powróci do rywalizacji w Pucharze Świata podczas zaplanowanych na najbliższy weekend konkursów w Lahti. W składzie reprezentacji Austrii zabrakło z kolei miejsca dla Gregora Schlierenzauera.

Kraft - obrońca Kryształowej Kuli z uwagi na zakażenie koronawirusem w pierwszej części sezonu (z jego powodu nie wystąpił w zawodach w Kuusamo i Niżnym Tagile) oraz kontuzję pleców stracił już szansę na obronę trofeum. Mimo to zamierza wystartować w Finlandii, a udział w zawodach na tamtejszej skoczni może być dla niego ważnym krokiem w przygotowaniach do mistrzostw świata, które w lutym odbędą się na skoczni w Oberstdorfie. Przed przerwą (nie brał udziału w zawodach w Polsce) stał na podium - zajął trzecie miejsce w niedzielnym konkursie w Titisee-Neustadt.

Reklama

Obok 27-latka w składzie kadry znaleźli się Philipp Aschenwald, Michael Hayboeck, Daniel Huber, Jan Hoerl, Maximilian Steiner i Niklas Bachlinger. Zabrakło miejsca dla Gregora Schlierenazuera, który po kolejnym, słabym występie w Zakopanem (nie zmieścił się w składzie na konkurs drużynowy, w zmaganiach indywidualnych był dopiero 38.) zastąpiony zostanie przez debiutanta. Bachlinger ma za sobą świetny weekend Pucharu Kontynentalnego w Innsbrucku, w trakcie którego zajmował 3. i 2. miejsce.

W Lahti odbędzie się konkurs drużynowy (sobota) i indywidualny (niedziela).

TC

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama