Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Severin Freund poza kadrą na mistrzostwa świata

Niemiecki sztab szkoleniowy podjął decyzję o odsunięciu utytułowanego skoczka narciarskiego od składu na zbliżające się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld. Jak podaje portal Spiegel Online, Werner Schuster kierował się stanem zdrowia zawodnika.

Szkoleniowiec niemieckiej kadry narodowej Werner Schuster, podał w środę informację, że Severin Freund nie weźmie udziału w mistrzostwach świata w Seefeld. Zdobywca złotego medalu olimpijskiego w drużynie z 2014 roku został odsunięty ze składu z uwagi na problemy zdrowotne.

- Severin Freund znowu doznał kontuzji kolana, więc nie może rywalizować na mistrzostwach świata w Seefeld - powiedział Schuster.

Jak podają niemieckie media, prawdopodobieństwo startu skoczka malało z weekendu na weekend. Teraz szanse są już równe zeru.

Reklama

30-latek w tym sezonie nie startował regularnie w konkursach Pucharu Świata. Już w trakcie Turnieju Czterech Skoczni zapadła decyzja o jego występach w drugoligowych zawodach Pucharu Kontynentalnego. Po niemieckiej części turnieju, miejsce zdobywcy kryształowej kuli w 2015 roku zajął Konstantin Schmid.

Freund do tej pory zdołał zgromadzić jedynie 12 punktów w klasyfikacji generalnej i nie powrócił już do rywalizacji na najwyższym szczeblu.

W Pucharze Kontynentalnym jego najlepszym występem był start w Bischofshofen, gdzie uplasował się na trzecim miejscu. W ogólnym rankingu tego cyklu, zajmuje aktualnie 21. pozycję.

Jeszcze niedawno, Freund był w oczach Schustera kapitanem drużyny. Kontuzja kolana oraz słaba dyspozycja nie pozostawiły jednak złudzeń, że sportowiec będzie musiał obejść się smakiem, jeśli chodzi o udział w światowym czempionacie.

Freund pauzował w sezonie 2017/2018 ze względu na zerwanie więzadeł krzyżowych. Nie wystąpił chociażby na igrzyskach olimpijskich. Na skocznię powrócił latem ubiegłego roku, zaś do składu na zawody Pucharu Świata został powołany w listopadzie 2018 roku na zawody w Ruce.

Rywalizacja skoczków w ramach mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym rozpocznie się 22 lutego i potrwa aż do 2 marca. Na kompleksie sportowym w Innsbrucku powalczą zarówno panie, jak i panowie. Zaplanowano też rywalizację drużyn mieszanych.

AB

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy