Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Rosjanie nie wezmą udziału w PŚ w Ruce

Reprezentanci Rosji nie wezmą udziału w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Ruce. Pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymał Michaił Maksimoczkin - poinformował portal skijumping.pl.

Informację branżowemu portalowi przekazał sam dyrektor Pucharu Świata, Sandro Pertile. Zgodnie z zasadami FIS rosyjska kadra musi zostać poddana kwarantannie, wobec czego zawodników nie zobaczymy na skoczni w fińskiej Ruce.

Wcześniej podobny przypadek spotkał Austriaków, gdzie pozytywne wyniki testów na koronawirusa otrzymali m.in. Gregor Schlierenzauer oraz trener Andreas Widhoelzl. Do Finlandii w zastępstwie wybrała się austriacka kadra B.

Reklama

Rywalizacja w Ruce rozpocznie się od piątkowych kwalifikacji. Sobotni konkurs rozpocznie się o godzinie 16.30, natomiast niedzielna rywalizacja zaplanowana jest na godzinę 15.30.

Sezon PŚ w skokach rozpoczął się od drużynowych zawodów w Wiśle. Zwycięstwo odniosła reprezentacja Austrii, natomiast w pierwszym konkursie indywidualnym triumfował Niemiec Markus Eisenbichler.

Program zawodów w Ruce:

piątek, 27 listopada

14.30 - oficjalny trening

16.45 - kwalifikacje

sobota, 28 listopada

15.00 - seria próbna

16.30 - pierwsza seria

niedziela, 29 listopada

14.00 - kwalifikacje

15.30 - pierwsza seria

WG

Dowiedz się więcej na temat: skoki narciarskie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje