Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Reprezentacja Polski bez kwoty krajowej w najbliższych zawodach w Zakopanem

Polska nie skorzysta z prawa wystawienia dodatkowych zawodników w konkursach Pucharu Świata, które w kolejny weekend odbędą się w Zakopanem - poinformował profil "Skaczemy.pl".

Według przepisów FIS kraj-gospodarz zawodów Pucharu Świata ma dwa razy w sezonie prawo do skorzystania z tzw. "kwoty krajowej" - dodatkowej puli zawodników, którzy wziąć mogą udział w kwalifikacjach do konkursu. Maksymalnie może ona liczyć sześciu skoczków.

Reklama

Polska zdecydowała, że z przywileju tego nie skorzysta w najbliższych konkursach Pucharu Świata w Zakopanem. - Taką decyzję podjęli trenerzy wysyłając na Puchar Kontynetnalny w Innbrucku zawodników, którzy powalczą o dodatkowe miejsca w PŚ na kolejny period - czytamy na profilu "Skaczemy.pl".

Tym samym na Wielkiej Krokwi za tydzień powalczy siedmiu naszych reprezentantów. Kwota krajowa będzie mogła zostać wykorzystana podczas kolejnych zawodów w naszym kraju - 13 i 14 lutego, kiedy odbędą się u nas konkursy w zastępstwie tych w chińskim Zhangjiakou. Póki co nie wiadomo, czy przeprowadzone zostaną w Zakopanem, czy Wiśle.

TC

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje