Reklama

Reklama

Skoki narciarskie - Puchar Świata w Zakopanem. Stękała przeprosił za skok. Wymowna reakcja Stocha

Po rozgrywanym na Wielkiej Krokwi w Zakopanem drużynowym konkursie Pucharu Świata Andrzej Stękała przeprosił za swój skok z drugiej serii, po którym Polacy stracili prowadzenie. Kamil Stoch jednak momentalnie zareagował na słowa swojego kolegi, doceniając jego wkład w wynik drużyny, która zajęła drugie miejsce w zawodach.

Polacy ostatecznie musieli zadowolić się drugim miejscem w konkursie rozgrywanym na ich terenie, choć po pierwszej serii wydawało się, że nikt nie jest w stanie odebrać zwycięstwa Biało-Czerwonym.

Reklama

Niestety, jeden słabszy skok Andrzeja Stękały - który w drugiej serii osiągnął 115,5 m - wystarczył, by wyprzedzili nas Austriacy, którzy ostatecznie okazali się triumfatorami sobotnich zmagań na Wielkiej Krokwi.

Po zakończeniu konkursu w rozmowie z TVP Sport Stękała przeprosił za nieudaną próbę i zdradził, co zawiodło go podczas lotu.

- Cieszę się z chłopakami, że stoimy na podium, ale boli mnie, że to z mojej winy zajęliśmy drugie miejsce. Przepraszam za drugi skok. Coś nie wyszło, chłopaki na pewno zasłużyli na zwycięstwo. Wydaje mi się, że być może zbyt bardzo "podszedłem" do przodu, a nie było wiatru pod narty - wyznał rozgoryczony Stękała.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Na słowa swojego kolegi błyskawicznie zareagował jednak Kamil Stoch

- Drugie miejsce rzeczywiście jest "z winy" Andrzeja. Gdyby nie on, bylibyśmy poza podium - stwierdził tegoroczny triumfator Turnieju Czterech Skoczni.

Puchar Narodów w skokach 2020/21 - klasyfikacja

1.Norwegia5353 pkt
2.Polska4671 pkt
3.Niemcy4164 pkt
4.Austria3427 pkt
5.Słowenia3101 pkt
6.Japonia2982 pkt
7.Rosja579 pkt
8.Szwajcaria501 pkt
9.Finlandia340 pkt
10.Kanada116 pkt
11.Estonia63 pkt
12.Francja25 pkt
13.Bułgaria19 pkt
14.Włochy9 pkt
15.Czechy6 pkt
16.USA3 pkt

TBReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje