Reklama

Reklama

Skoki narciarskie - Puchar Świata w Zakopanem. Norweskie media rozczarowane Granerudem

Norweskie media podkreśliły, że zwycięstwo Mariusa Lindvika w konkursie Pucharu Świata w Zakopanem to jego wielki powrót do formy po wygranej batalii z zębem mądrości, który zniweczył jego szanse na sukces w Turnieju Czterech Skoczni.

Jednocześnie Norwegowie wyrażają zdziwienie i rozczarowanie "zaskakująco słabą formą" lidera klasyfikacji Pucharu Świata Halvora Egnera Graneruda, który zarówno w konkursie drużynowym, jak i indywidualnym wypadł blado.

Reklama

"Przed konkursem w Zakopanem z Norwegów tylko Granerud mógł pochwalić pucharowymi zwycięstwami w tym sezonie, lecz teraz dołączył do niego Lindvik, który sprawił, że niedziela po słabym konkursie drużynowym dzień wcześniej była naszym dniem, w dodatku z trzecim miejscem Roberta Johanssona" - skomentował kanał telewizji TV2.

"Niestety dla Graneruda był to najgorszy konkurs w tym sezonie i zakończył go dopiero na 23 miejscu" - dodano.

Stacja NRK oceniła, że Lindvik wyszedł z cienia i wygrał po kapitalnym skoku w drugiej serii na odległość 145,5 metra, a w sobotę sprawił, że Norwegii nie uciekło podium i ostatecznie była drużynowo trzecia.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Dziennik "Verdens Gang" napisał, że Lindvik prawie przeleciał skocznię lądując zaledwie półtora metra bliżej od jej rekordu i swoim super skokiem rozstrzygnął rywalizację na swoją korzyść, odnosząc trzecie zwycięstwo w PŚ w karierze.

Gazeta podkreśliła, że Lindvik był "kometą ostatniego sezonu", lecz ten rozpoczął słabo, a jak już zaczął się rozkręcać to rozbolał go ząb. Tak potwornie, że musiał przejść operację w szpitalu w Innsbrucku, tracąc połowę Turnieju Czterech Skoczni, w którego poprzedniej edycji był trzeci.

"Szkoda, bo też tym razem miał duże szanse na wysokie miejsce, a nawet podium. W pierwszym konkursie w Obersdorfie był trzeci, a w ostatnim w Bischofshofen, właściwe zaraz po wyjściu ze szpitala, zajął drugą pozycję. Ząb mądrości wiele zepsuł, lecz skoczek pokazał w Zakopanem, że wraca z błyskiem na wielkie areny i będzie poważnym graczem w nadchodzących mistrzostwa świata" - zaznaczyli eksperci dziennika "Aftenposten".

Turniej Czterech Skoczni 2020/21 - klasyfikacja

1.Kamil Stoch1110,6 pkt
2.Karl Geiger1062,5 pkt
3.Dawid Kubacki1057,8 pkt
4. Halvor Egner Granerud1057,4 pkt
5.Piotr Żyła1037,2 pkt
6.Andrzej Stękała1032,5 pkt
6.Ryoyu Kobayashi1032,5 pkt
8.Stefan Kraft1019,1 pkt
9.Peter Prevc1018 pkt
10. Daniel Huber1014,7 pkt
Zobacz pełną tabelę


Dowiedz się więcej na temat: Halvor Egner Granerud | Marius Lindvik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama