Reklama

Reklama

Skoki narciarskie - Puchar Świata w Zakopanem. Klemens Murańka: Te sytuacje mnie rozbiły

Po efektownym skoku na 134,5 m Klemens Murańka zajął 11. miejsce w piątkowych kwalifikacjach w Zakopanem. Polak, po niezłym początku sezonu, próbuje ustabilizować formę. - Było wiele sytuacji, które mnie rozbiły - przyznał szczerze.

- Wiedziałem, na co mnie stać i wiedziałem, że takie skoki mogę oddawać - cieszył się 26-letni zawodnik po udanym początku weekendu. Na skoczni pojawi się znów w niedzielę w konkursie indywidualnym. W sobotę, bez niego, zawody drużynowe.

Reklama

W ostatnich dniach Murańce urodził się drugi syn, a on sam marzył o oderwaniu się na chwilę od skoków narciarskich.

- Miałem plan taki, żeby uwolnić trochę głowę od skoków, wrócić do domu, pobyć z rodziną, pomóc żonie. Pod każdym kątem mnie to też pomogło, bo oderwałem się od skoków i pomogłem w roli ojca - mówił nasz utalentowany zawodnik.

Jak podoba mu się rywalizacja przy pustych trybunach?

- Jest bardzo dziwnie, zawsze była tu duża impreza i tego brakuje. Ale szanuję też ciszę. Jest inaczej, jest jak wszędzie. Gdyby byli kibice, też trzeba by było sobie poradzić, puścić głowę luźno. Jest łatwiej, bo nie słychać trąbek i tego wszystkiego, ale kluczem jest koncentracja na dobrych skokach - powiedział Murańka.

Drużynowy medalista mistrzostw świata sprzed sześciu lat szuka stabilizacji formy i powrotu do tego, co było na początku sezonu.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

- Wydarzyło się wiele sytuacji, które mnie rozbiły. Była sytuacja z koronawirusem, gdy wyszedł dziwny wynik. Byłem też w Planicy jako rezerwowy zawodnik i przesiedziałem całe mistrzostwa. Ale wiadomo, Andrzej Stękała skakał lepiej. To też siedzi w głowie. Trzeba było się wspiąć na poziom o szczebel wyżej - mówił Murańka.

- Taki skok, jaki dzisiaj oddałem, motywuje - podkreślił po kwalifikacjach w Zakopanem.

W sobotę na Wielkiej Krokwi konkurs drużynowy, w niedzielę - zawody indywidualne.

Z Zakopanego Waldemar Stelmach

Dowiedz się więcej na temat: Klemens Murańka | skoki narciarskie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje