Reklama

Reklama

Skoki narciarskie - Puchar Świata w Zakopanem. Dawid Kubacki: Cieszę się z "życiówki" Andrzeja Stękały

Dawid Kubacki, były rekordzista Wielkiej Krokwi, tym razem nie okazał się pierwszoplanową postacią zakopiańskich zawodów. Po pierwszej serii niedzielnego konkursu indywidualnego zajmował 17. miejsce. Druga próba pozwoliła mu przesunąć się tylko o dwie lokaty w górę.

- Czuję niedosyt, to nie był mój dzień - wyznał w rozmowie z reporterem TVP Sport. - Dużo brakowało, żeby można było powalczyć o coś więcej. Jest trochę materiału do przeanalizowania. Ten drugi skok bardziej pozytywny i jego będę chciał zapamiętać. W pierwszym skoku brakowało prędkości i na dole już się nie dało odlecieć. Warunki dzisiaj nie rozpieszczały, ale i tak można było skakać znacznie dalej niż ja. 

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Reklama

Sprawdź!

Najlepszy z Polaków, Andrzej Stękała, zajął w niedzielę piątą pozycję. Kubacki docenia występ kolegi, który dzień wcześniej po słabszym skoku zaprzepaścił nasze szanse na triumf w konkursie drużynowym.     

- Cieszę się, bo Andrzej "życiówkę" dzisiaj zrobił - powiedział triumfator TCS sprzed roku. -  Miał szanse wskoczyć nawet na podium. Wiem, że go na to stać. Czekaliśmy z Kamilem na dole, żeby mu dmuchać pod narty. Gratuluję mu najlepszego wyniku w karierze. Myślę, że on w siebie mocno wierzy. Ale w jego przypadku trzeba to wszystko porcjować małą łyżeczką, nic na siłę. Nie wolno się napalać, trzeba tę formę wypracować. 

Turniej Czterech Skoczni 2020/21 - klasyfikacja

1.Kamil Stoch1110,6 pkt
2.Karl Geiger1062,5 pkt
3.Dawid Kubacki1057,8 pkt
4. Halvor Egner Granerud1057,4 pkt
5.Piotr Żyła1037,2 pkt
6.Andrzej Stękała1032,5 pkt
6.Ryoyu Kobayashi1032,5 pkt
8.Stefan Kraft1019,1 pkt
9.Peter Prevc1018 pkt
10. Daniel Huber1014,7 pkt
Zobacz pełną tabelę

UKi

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl! 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje